domácnost, domov, prádlo, praní, homemade, prací gel, domácí výroba
Výroba domácího pracího gelu je jednoducháFoto: Monika

Jak gel uchovávat?

Tento doma vyrobený prací gel vám vydrží opravdu dlouho, ale musíte ho skladovat v uzavřené nádobě. Já jsem neměla jinou možnost, než nalít gel do sklenic. Je to ale výhodné v tom, že mi stojí u pračky jen jedna sklenice než celý velký kbelík. Zbylé sklenice mám schované v komoře. Z této celé dávky mi vyšlo rovných 12 sklenic gelu. Samozřejmě, pokud chcete můžete udělat dávku poloviční. Záleží na tom, jaké máte možnosti skladování.

domácnost doma, domov, úklid, čistot, klid, pořádek
Tip na lehčí život! Ukliďte si ve skříni i v životě a dejte věčnému chaosu sbohem!

Neděste se pokud se vám časem ve skladovaném gelu oddělí voda od zbytku, stačí gel znovu zamíchat a je to. Na účinnosti mu to neubírá. Skladovaný gel vydrží dlouho a nezkazí se, není se čeho bát.

Vypere mi prádlo dobře?

Ano, nemějte obavy. Účinnost toho domácího pracího gelu je podle mých zkušeností velice dobrá. Je vhodný na barevné a tmavé prádlo.

Pokud máte klasicky znečištěné prádlo od běžného nošení, dávkujte 2-3 lžíce gelu na jedno praní. Gel můžete dát do násypky pračky, ale předtím ho pořádně rozmíchejte, abyste tam neměly větší kusy. Ty by voda nemusela do pračky spláchnout. Nebo jej můžete dát přímo mezi prádlo do bubnu. Buben pračky nepřeplňujte do úplného maxima, aby se gel měl šanci pořádně rozpustit, jinak vám zůstanou na prádle skvrny a budete ho muset ještě jednou vymáchat.

tipy, jablka, jablečný ocet, úklid, péče, domácnost, čistota
7+1 tip na využití jablečného octa jako pomocníka a návod, jak si ho jednuše vyrobíte i doma!

Gel vám s největší pravděpodobností nevypere nejrůznější odolné skvrny, není to žádný odstraňovač skvrn, ale prací prostředek. Skvrny je potřeba odstranit ještě před samotným praním. Jak na skvrny se dočtete tady.

Pokud máte prádlo, které je znečištěné více, je dobré ho před samotným praním namočit ve vodě s rozmíchaným pracím gelem, nebo právě krystalickou prací sodou. Nejlépe přes noc. Skvrny se lépe uvolní a následné praní v pračce pak bude účinější.

Tento prací gel opravdu doporučuji vyzkoušet, budete určitě spokojené. A nezapomeňte mi pak Vaši zkušenost napsat 🙂

Vaše Monča

DALŠÍ »

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.