praní, skvrna, čistota, tráva, smůla, pot, červené víno,
Téměř každá skvrna se dá odstranitFoto: Pixabay, pixabay.com

Co na skvrny opravdu platí ?

1. Každé odstraňování skvrn má jedno jasné pravidlo. Musíte zasáhnout co nejdříve a nenechat skvrnu zaschnout. Potom se jí zbavíte jen těžko.

2. K odstraňování skvrn je také potřeba, aby jste měli doma po ruce základní čistící arzenál. Nebojte se, není to žádná hrůza a jsem si jistá, že to všechno už doma dávno máte a pokud ne, doplňte zásoby, protože kdo je připraven, není zaskočen 🙂

Doma byste měli mít vždy po ruce:

– Jedlou sodu

– Citrony nebo kyselinu citronovou

– Žlučové mýdlo

– Sůl

– Ocet

– Jar

domácnost, krize, finance, šetření, praní, homemade, prací prášek
Vyrobte si doma vlastní prášek na praní! Skvěle vám prádlo vypere a ještě přitom ušetříte peníze!

Přehled nejčastějších skvrn a jejich odstranění

Tráva

Trávu a hlínu na kolenou dětského oblečení známe všichni. Nejlépe na tyto skvrny pomáhá ocet a žlučové mýdlo. Žlučové mýdlo naneste na skvrnu a nechejte působit. Poté ještě vydrhněte v ruce a klasicky vyperte. U octu si udělejte lázeň z několika lžiček octu a litru vody a postižené oblečení do ní na pár hodin naložte. Poté klasicky vyperte.

Smůla ze stromu

Pryskyřici odstraníte z oblečení nejlépe lihem nebo odlakovačem na nehty. Pokud po ní zůstane mastný flek, použijte na něj Jar nebo jiný odmašťovací prostředek na nádobí. Ten naneste na mastnou skvrnu, nechejte chvíli působit a potom klasicky vyperte.

Žvýkačka

Na žvýkačku přilepenou na oblečení nejlépe pomáhá mráz. Proto dejte oblečení na pár hodin zmrznout do mrazáku a pak žvýkačku jednoduše odrolíte.

Na jiné možnosti odstraňování skvrn se podívejte na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.