domácnost, domov, prádlo, praní, homemade, prací gel, domácí výroba
Výroba domácího pracího gelu je jednoducháFoto: Monika

Máte problémy s kůží? S největší pravděpodobností vám nesedí prací prášek!

Je to tak, první na co se vás lékař zeptá, když máte problém s kůží je, zda jste nezměnili prací prášek. Běžné prací prášky totiž obsahují velkou spoustu chemických přísad a parfemací a citlivá lidská pokožka na tyto chemikálie reaguje nepříjemnými alergickými projevy. Proto ubrat na chemii v případě praní prádla není nikdy na škodu a je jedno, jestli jde o dospělého člověka nebo o miminko.

Na dnešním trhu je spousta ekologických pracích prostředků, které jsou šetrné k životnímu prostředí a tím pádem také šetrné k vaší pokožce. Samozřejmě najdete také prací prostředky určené přímo na citlivou či atopickou kůži. Já osobně mám zkušenost, že tyto varianty pracích prostředků jsou docela drahá záležitost a proto jsem se rozhodla vyzkoušet levnější variantu obojího, tedy prací prostředek bez zbytečné chemie, ať už na tělo nebo té co přijde do přírody. Vyzkoušela jsem doma vyrobený prací gel a jsem z něj nadšená.

domácnost, krize, finance, šetření, praní, homemade, prací prášek
Vyrobte si doma vlastní prášek na praní! Skvěle vám prádlo vypere a ještě přitom ušetříte peníze!

Vyrábět doma prací gel? Není to zbytečné?

S jistotou vám řeknu, že není. Jakmile si vyrobíte první, už nebudete chtít prát jinak. Jak jsem už napsala v úvodu, doma vyrobený prací gel je levná alternativa kupovaných, chemicky náročných a parfémovaných pracích tekutých prášků. Výroba domácího gelu je velice rychlá a jelikož na tento gel potřebujete pouze 3 věci, je i levná. Samotná výroba vám nezabere více než 20 minut času a výsledných 10 litrů gelu vám vydrží na opravdu hodně dávek praní.

Domácí gel na praní

Cena domácího pracího gelu je oproti těm kupovaným nízká a je závislá od toho, za kolik peněz nakoupíte prostředky na jeho výrobu. Nedá se tedy určit úplně přesná cena. Mě vyšel tento 10 litrový prací gel na 35 korun. To už se vyplatí vyzkoušet, co říkáte?

Co je potřeba na výrobu pracího gelu a jak postupovat se dočtete na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.