krása, zdraví, vlasy, šampon, bezšamponu, no-poo, příroda, přirozenost, lesk, pevnost
Přirozeně krásné vlasy chceme mít všechnyFoto: Pixabay, pixabay.com

Nový pohled na věc

Dovedete si vůbec představit, že to jde, mýt si vlasy bez šamponu? Nepoužít kondicionér, lak na vlasy nebo tužidlo? Nebarvit si vlasy? Možná vás teď jímá hrůza, protože v dnešním světě, kdy vládne dokonalost a kdo nevypadá, jako by právě vyběhl z instagramové fotky, ten jakoby nebyl, to je opravdu divoká představa.

Je docela pravděpodobné, že jste si teď řekly, že tuto přírodní metodu raději přenecháte vyznavačkám boho a bio stylu. Že to není nic pro vás. Zkuste se ale také zamyslíte nad tím, že by na tom přece jen mohlo něco být. Vždyť on ten, v našich představách dokonalý svět, zase až tak dokonalý mnohdy není, co si budeme povídat. A on i ten život bez chemie, bez plastů a bez odpadu, zkrátka celkový návrat k přírodě má něco do sebe a pomalu se dostává na výslunní.

krása, žena, vlasy, zdraví, homemade, domácí výroba, masky na vlasy, lesk, síla
5 tipů na masky na vlasy. Zkuste vsadit na přírodu a pomozte si tím, co máte doma!

Jde to i bez chemie

Většina průmyslově vyráběných šamponů, kondicionérů a dalších přípravků na vlasy obsahuje chemické složky, které bychom si dobrovolně na sebe asi nikdy nedaly. Kdo ale dopodrobna zkouká složení všeho, co si na sebe patlá, že? Tyto chemické přípravky k vlasům nejsou příliš šetrné a naše vlasy, jakkoliv díky nim vypadají dobře, jsou potom této chemie plné. Vlastně to už ani naše vlasy nejsou, ty původní, přirozené vlasy jsou někde pryč. A pokud se k nim chceme zase vrátit, musíme se těchto chemických přípravků vzdát. A co myslíte? Jde to? Umýt si vlasy bez šampónu?

Jak název této metody (No shampoo, tedy žádný šampon) napovídá, tak to jde. Bezšamponová, tedy bezchemická metoda nám nabízí návrat k vlastním, čistě přírodním vlasům. Jde jen o to, najít odvahu ke změně a nevzdat to hned po prvním týdnu.

Máte odvahu překonávat překážky?

Ano, chce to někdy hodně odvahy. Vyrovnání přirozeného pH pokožky hlavy trvá i několik měsíců. Zatímco u kratších vlasů to jde rychleji, u delších to trvá samozřejmě déle. Je to zkrátka běh na dlouhou trať, ale kdo vydrží a překoná mnohdy sám sebe, bude po zásluze odměněn zdravějšími a krásnějšími vlasy.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet metodu No poo, tedy čistě bezchemickou údržbu vlasů, musíte se v první řadě připravit na různé překážky, které vás případně čekají. Například při barvení vlasů může nastat problém. Jediná barva, která jde smývat bez šamponu je henna. Všechny ostatní běžně dostupné barvy musíte vynechat. Další problém může nastat při stříhání vlasů. Ne každý kadeřnický salon je této metodě nakloněn a pokud vám vlasy ošetří chemickými přípravky, můžete začít znovu.

Budete muset najít takový, kde vám vyjdou ochotně vstříc.

zuby, krása zdraví, příroda, bělení, banán, jahoda, jedlá soda, kokosový olej
5 tipů na domácí bělení zubů. Vyzkoušejte banán, sodu nebo kokosový olej!

Takže jak na to?

Na přechod k No poo metodě se musíte nejprve připravit. Ani ne tak vy sama, ale vaše vlasy. Začněte tím, že prodloužíte interval mezi mytím na více dní. V případě příliš mastných vlasů si pomozte suchým šamponem. Je to vlastně sprej, který nastříkáte ke konečkům vlasů a do délek rozčešete. Suchý šampón může být také ve formě prášku, s tím mám já osobně lepší zkušenost než se sprejem, ale každý má rád něco jiného. Suchý šampón dodá vlasům objem a oživí je.

Váš běžný šampon, na který jste byla dosud zvyklá, vyměňte za takový, který neobsahuje chemické látky. Šampon musí být z přírodních látek, nejlépe v bio kvalitě.

Odvážně do toho:-)

Článek pokračuje na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.