voda, citron, krása, zdraví, hubnutí, hydratace
Pitný režim je důležitý v každém ročním obdobíFoto: Pexels, pexels.com

Dodržovat pitný režim je víc než důležité

Pokud je nedodržování pitného režimu i váš případ, pak vězte, že je to opravdu špatně. Je potřeba na to myslet a snažit se více pít. Opravdu cílevědomě se na pití zaměřit, protože pít, až když mám pocit žízně, je špatně. Nedostatek tekutin může mít velice špatné následky pro vaše tělo a bolest hlavy a vysušená pleť není to nejhorší, co vás čeká.

Dodávat tělu tekutiny je důležité, z jednoho prostého důvodu. Lidské tělo je tvořeno ze 70 % z vody a voda je tedy nezbytně důležitá pro jeho správné fungování. Auto vám taky nepojede, když nenatankujete. Optimální je prý vypít cca 2 litry tekutin denně. Samozřejmě berte to vždy podle sebe a podle toho, co právě děláte. Při velké tělesné námaze potřebuje člověk pít víc, neboť více tekutin vypotí z těla ven. Stejně tak v létě, když je vedro, ztrácí člověk více tekutin a musí je tedy více doplňovat. Někde se udává, že je dobré vypít dokonce 2-3 litry za den, ale nesmíme zapomínat, že tekutiny dostáváme do těla i v jídle a ne jen pitím nápojů, takže na druhou stranu přílišná konzumace vody taky není žádoucí. Chce to zdravý zlatý střed.

zuby, krása zdraví, příroda, bělení, banán, jahoda, jedlá soda, kokosový olej
5 tipů na domácí bělení zubů. Vyzkoušejte banán, sodu nebo kokosový olej!

Nastartujte svůj den zdravě a svěže, má to spoustu výhod

Pokud jste s dodržováním pitného režimu na štíru, je dobré se na něj začít soustředit a opravdu krůček po krůčku se naučit pít. Zkuste si třeba nastavit na vašem telefonu upozornění, které vám každou hodinu pípne a vy budete vědět, že je čas se napít. Uvidíte, že se budete cítit lépe, protože dehydratované tělo je jednoduše unavené a vyčerpané. Dodejte mu tedy tolik potřebnou šťávu, aby mohlo fungovat. Každá vypitá sklenice se počítá a pokud do své ranní rutiny zahrnete vypití sklenice vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou bude to pro vás mít hromadu výhod.

1.Maximální dávka energie

Jste zvyklí dát si ráno teplou kávu nebo čaj? To vás do nového dne příliš nenakopne. Sklenice vody s citronem vám hned z rána dodá spoustu energie a nahradí vám kofeinové nápoje, a to i kdykoliv přes den. Teď si třeba řeknete, že není nad to dát si na probuzení kávu. To je sice pravda, ale zkuste si ji dát až později během dne. Citronová voda je bezesporu zdravější alternativa a dodá vám také potřebnou dávku energie.

nachlazení, rýma, kašel, medicína, homemade, domácí výroba, citron, med, zázvor
Jak posílit svoji imunitu proti nejrůznějším bacilům a virům? Kupte si zázvor!

2.Dávka zdraví

Sklenice vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou obsahuje spoustu vitamínu C a její pití vám pomáhá podporovat zdravou funkci vašeho imunitního systému. Má i spoustu dalších zdravotních výhod jako je třeba odkyselení organismu a vyrovnání hladiny cukru v krvi. Pomáhá rozpouštět hleny a léčit záněty. Dokáže také například snížit hladinu kyseliny močové v těle a léčit ledvinové kameny.

3.Pomáhá při redukci váhy

Každodenní pití vody s citronem vám pomůže v boji proti nadbytečným kilogramům. Citrony totiž obsahují pektin, který vám pomůže udržet chutě na uzdě a zároveň nastartuje vaše zažívání, aby pracovalo rychleji. Metabolismus bude pracovat na plné obrátky.

4.Detoxikace organismu

Citronová voda je výborným prostředkem proti zácpě, díky čemuž dochází k detoxikaci organismu. Vše špatné se jednoduše dostane z těla ven.

ruce, krása, zdraví, mytí, desinfekce, hydratace
Máte vysušené ruce od mytí a desinfekce? Máme pro vás 5 tipů, co s tím dělat

5.Zdravější vizáž

Detoxikace, vašeho těla se projeví i na vaší pleti, která bude vypadat lépe a zdravěji a to je myslím si pro každého, kdo dbá o své tělo a pleť, důležité. Je to takový skvělý bonus ke všem zdravotním výhodám pití citronové vody.

Pokud víte, že nezvládnete vypít sklenici citronové vody hned po ránu na lačný žaludek, udělejte si citronový osvěžují nápoj kdykoliv během dne. Do 1 litru čisté neperlivé vody vymačkejte šťávu z jednoho citronu, přidejte půlku na kolečka nakrájené salátové okurky a pár lístků máty.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.