ruce, krása, zdraví, mytí, desinfekce, hydratace
Ruce jsou naší vizitkouFoto: Rawpixel, rawpixel.com

Na vysušování rukou se podílí vnější i vnitřní vlivy našeho prostředí. To znamená, že kromě počasí, střídání teplot, častého mytí, desinfekce a další různé chemie, má na naše ruce vliv také to, co se k nim dostane nebo spíše nedostane zevnitř. Co sníme a vypijeme. Nebo také, zda netrpíme nějakou nemocí. Kromě kožních nemocí, jako je lupénka či ekzém, to může být například diabetes nebo nemoci štítné žlázy. Tady potom nastupují krémy a masti doporučené lékařem.

Co tedy dělat pro to, aby byly naše ruce reprezentativní a ne vysušené a svědící noční můry? Stačí si osvojit pár zásad a lehkých triků a pokožka vašich rukou už nebude trpět.

Zásady správné péče o ruce:

1. Myjte si ruce ve vodě teplé tak akorát. Neměla by být ani horká, ani studená. K mytí používejte nejlépe mýdlo pro citlivou pokožku a po důkladném usušení rukou na ně naneste hydratační krém. Ano, nejlépe po úplně každém mytí. Takže mazat, mazat, mazat.

spánek, zdraví, krása, kruhy pod očima, obezita, nechuť, sex
Víme, co všechno se stane s vaším tělem, když budete málo spát. A kruhy pod očima jsou ten nejmenší problém

2. Noste rukavice. Hlavně v zimě je důležité nosit rukavice, protože ruce přechody teplot opravdu trpí. Při náročné práci, například na zahradě, noste pracovní rukavice, aby jste si ruce nepoškodily. A při úklidu a mytí nádobí, noste také rukavice, aby jste zabránily zbytečnému pronikání chemie do pokožky rukou.

pitný režim
Nezapomínejte dodržovat pitný režim

3. Hodně pijte. Pitný režim je základ úplně všeho zdravého ve vašem těle, tedy i dobře hydratované pokožky. A pokud nepijete nebo jen málo, na vašich rukou to bude opravdu znát.

4. Jednou týdně si dopřejte peeling rukou. Odstraněním odumřelých částeček kůže pomůžete její lepší regeneraci a krémy se vám budou lépe vstřebávat.

5. Dělejte si noční zábaly. Párkrát do týdne si namažte ruce pořádně tlustou vrstvou krému nebo rozehřátého kokosového oleje a navlečte si na ně bavlněné rukavice. Uvidíte jak si bude pokožka ráno chrochtat blahem.

Nezapomeňte, že ruce jsou naší vizitkou. A i když se teď ruce nepodávají, přece jen jsou stýle jednou z prvních věcí, kterou na nás ostatní vidí. Tak se o ně náležitě starejme.

Mějte se krásně 🙂

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.