domácí, výroba, diy, pleťová maska, domácí suroviny
I doma vyrobené pleťové masky dokáží vaši pleť udělat krásnouFoto: Freepik, freepik.com

Víme, že pod rouškou se toho schová hodně, ale ani tak nemusíte o sebe přestat dbát. Právě naopak. Pleť pod rouškou potřebuje více péče než by se zdálo.

Drobné černé tečky v tzv. T zóně, tedy na pleti v místech, kde se obvykle nejvíc mastí (čelo, nos a brada), trápí spoustu lidí. Záměrně píšu lidí, protože nejen ženy jsou v tomto ohledu v nevýhodě. I muže velmi často trápí nečistá pleť ( a málokterý vám přizná, že o svoji pleť kvůli tomu pečuje) Tyto černé tečky jsou vlastně ucpané potní žlázy, které je potřeba vyčistit.

domácnost, krize, finance, šetření, praní, homemade, prací prášek
Vyrobte si doma vlastní prášek na praní! Skvěle vám prádlo vypere a ještě přitom ušetříte peníze!

Jednoduchá pleťová maska

Výroba této pleťové masky, která vám spolehlivě vyčistí pleť, je úplně jednoduchá a budete na ni potřebovat pouze tři ingredience, které určitě máte doma:

– pastu na zuby

– jedlou sodu

– teplou vodu

1. Nahřejte si obličej teplým, mokrým ručníkem, aby se póry otevřely.

2. Smíchejte lžíci zubní pasty se lžící jedlé sody a přimíchejte trošičku teplé vody, zrovna tak, aby vznikla jednolitá hustá pasta.

3. Vytvořenou pastu si naneste na inkriminovaná místa, vmasírujte si ji do pleti a nechejte chvilku působit.

4. Po chvilce masku smyjte teplou vodu.

Tuto masku můžete aplikovat na pleť i několikrát týdně. Jemná zrníčka jedlé sody a zubní pasta působí v kombinaci s masáží pleti jako abrazivum a pleť vám spolehlivě vyčistí.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.