těhotenství, miminko, zdraví, návyky
Foto: Unsplash, unsplash.com

Pokud jste i vy ve šťastném očekávání nebo se na něj chystáte, máme pro vás tipy na to, co pro zdárný průběh těhotenství můžete udělat vy sama. Čeho se tedy máte vyvarovat a co naopak máte dělat proto, aby vše proběhlo tak jak má?

1.Přestat kouřit

Tím prvním, čím by jste se měla začít zabývat je přestat kouřit. Kouření v těhotenství velice negativně ovlivňuje zdravý vývoj plodu, kdy je nedostatečně vyživován a strádá. Kouření také způsobuje závažné problémy s placentou, které můžou vést až k předčasnému porodu. Děti se rodí s nízkou porodní váhou a je u nich větší riziko syndromu náhlého úmrtí kojence tzv. SIDS.

2.Přestat pít alkohol

Alkohol a těhotenství nejde dohromady úplně stejně jako těhotenství a kouření. Přestat byste měla ihned jakmile zjistíte, že jste těhotná, v lepším případě ještě před početím, pokud víte, že by mohlo přijít. V prvních měsících se miminku vyvíjí všechny orgány a pití alkoholu jej tak může nenávratně poškodit. Mluvíme tady především o alkoholových dýcháncích a večerních sezeních s kamarády, kdy alkohol mnohdy teče proudem. Některé odborné studie ukazují, že lehké pití v pozdějším stádiu těhotenství miminku neškodí. Takže malé pivo či vinný střik na rodinné oslavě si dopřát můžete.

miminko, těhotenství, porod, spánek, pláč, jak se připravit
Čekáte dítě? Přečtěte si, co vám ani nejlepší kamarádka raději neřekne

3.Zdravá strava

Ruku v ruce s čím přestat jde to, čím začít. Pokud se stravujete zdravě, je všechno v pořádku. Pokud ale víte, že zdravá strava je pro vás vzdálená, tedy že ovoci a zelenině moc nedáte a celodenní jídlo řešíte v poklusu mezi kancelářemi jídlem z bistra, měly byste svůj přístup změnit. Miminko i vy teď potřebujete zdravé živiny, takže do svého jídelníčku chtě nechtě zařaďte zeleninu a ovoce a nevyhýbejte se pokud možno žádnému jídlu. Na diety tedy zapomeňte.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.