miminko, těhotenství, porod, spánek, pláč, jak se připravit
Těhotenství provází řada potešení i obtížíFoto: Pixabay, pixabay.com

Jste v nejkrásnějším období v životě ženy

Čekáte dítě. Čtete všechno možné i nemožné o porodu, o šestinedělí a mateřství? Chodíte pravidelně na přednášky, předporodní kurzy a cvičení? Děláte moc dobře, všechno to cvičení a informace jsou moc důležité. Je potřeba vědět, do čeho jdete. Někdy možná budete tápat a cítit strach z toho, co bude nebo nebude. Nebojte se, všechno to zvládnete naprosto bez problémů. Každá jsme to zvládla. My v redakci jsme pro vás sestavili seznam 10 věcí, ze života, z vlastních zkušeností, které se k vám možná ještě nedonesli.

Berte to prosím s nadsázkou, ne všechno může být váš případ 🙂

1. Bolí to

Že porod není žádná procházka růžovým sadem, o tom určitě nějakou představu máte. Co se ale nedozvíte je to, že i ta vaše nejvíc nejhorší představa se od té bolavé skutečnosti mnohem liší. Obligátní věta „bolí to“ nedokáže vyjádřit holou skutečnost. Nemusíte se ale bát, všechno se zahojí, přebolí a zapomene. Zvládly to ostatní, zvládnete to taky. Jste přece hrdinka.

těhotenství, miminko, zdraví, návyky
Dodržovat v těhotenství zdravé návyky je životně důležité

2. Už se nevyspíte

Připravte se na to, že budete spát i ve stoje. V těhotenství se nevyspíte kvůli nepohodlí s břichem, bolestem zad, křečím a spoustě dalších problémů. Po porodu se nevyspíte kvůli tomu malému uzlíčku, který buď pořád pláče, nebo se pořád budí hladem. Úsloví „Vyspím se až v hrobě“ nabude zcela reálný rozměr.

3. Volný čas mají jen ti druzí

Zapomeňte na jakýkoliv čas pro sebe. Těch pár chvilek, kdy bude dítě spát a vy budete vzhůru, zcela jistě naplníte myšlenkami na to, co všechno byste doma potřebovala udělat. Kdyby jste na to ovšem měla čas.

4. Jakékoliv rituály vezmou za své

Máte rády klidnou večerní koupel a své zavedené kosmetické rituály? S příchodem dítěte budete vděčné za 3 minutovou rychlou sprchu a budou dny, kdy budete ráda, že si vůbec vyčistíte zuby. Nelekejte se ale, s miminkem si vytvoříte rituály nové a lepší.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.