děti, rodiče, sourozenci, soupeření, výchova, příklad, mít rád
Sourozenecké soupeření dokáže v rodině nadělat pěknou neplechuFoto: Pixabay, pixabay.com

7.Týmová práce

Že ve dvou se to lépe táhne je známá věc. Naučte tedy své děti spolupráci a týmové práci. Rozdělte jim úkoly tak, aby spolu museli při jejich splnění spolupracovat. Vymýšlejte jim společnou zábavu. Spolupráce v týmu je základní předpoklad jejich budoucího úspěchu na pracovním poli.

8.Buďte pozitivní

Negativní emoce vytvářejí napětí, které vede ke konfliktům a ty doma nechcete. Proto buďte pozitivně naladění a vaše děti budou také. Když něco slíbíte, snažte se dodržte své slovo, aby děti věděli, že se na vás mohou spolehnout. Automaticky pak budou tuto vlastnost přebírat na sebe a vy se pak na ně budete taky moci spolehnout, když bude potřeba.

Chvalte je. Klidně za každou maličkost, která však v jejích očích nemusí vůbec jako maličkost vypadat, třeba pomoc s nákupem. Každý rád slyší, že něco udělal dobře. Věnujte jim svůj čas, naslouchejte jim a pomozte jim řešit jejich problémy. To, co se vám může zdát ve vašich dospělých očích jako malichernost, mohou oni vidět jako pohromu světa. Někdy může za jejich negativním chováním stát třeba problém ve škole, se kterým se vám bojí svěřit. Dejte jim najevo, že s vaší pomocí mohou vždy počítat.

Panuje u vašich dětí sourozenecká rivalita nebo láska?

Moje děti se mají rádi a nikdy neperou35%
Moje děti se štěkají každý den13%
Moje děti se mají rádi, ale občas nějaká rozpře proběhne45%
Moje děti dělají, že se neznají6%
Celkem hlasů: 31
Anketa už skončila
DALŠÍ »

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.