Foto: Pixabay, pixabay.com

Kde se pořád berou?

Toť otázka. Černé tečky jsou vlastně ucpané kožní póry. V důsledku zhoršeného životního prostředí, nesprávné životosprávy nebo vlivem hormonů naše pleť produkuje více mazu. A nadbytečný maz z pleťových pórů se dostává na povrch kůže. Spolu s nečistotami a odumřelými kožními buňkami pak tento maz vytvoří zátku, která pór ucpe. A je to. Černá tečka je na světě.

pleť, maska, krása, zdraví
Dejte si po zimě pleť znovu do pořádku a přivítejte jaro se svěží a zářivou tvářičkou! 3+1 tip na péči o pleť po zimě!

Jak proti nim bojovat?

Boj s černými tečkami vyžaduje pravidelnost, dodržování hygieny a čištění, čištění a ještě jednou čištění. Pokud budete dodržovat tyto tři základní kroky a pravidla, bude váš boj jistě úspěšný.

1.Prevence je základ

Základem v boji proti černým tečkám je prevence. Je velmi důležité pleť pravidelně odličovat a čistit přípravky vhodnými pro váš typ pleti. Nejlépe 2x denně, ráno a večer. Večer proto, aby jste pleť zbavila veškerých nečistot nastřádaných přes celý den a ráno proto, aby jste vyčistila právě ty nečistoty, které sama pleť vyprodukuje přes noc. Když spíte, vaše pleť stále pracuje a často se na to zapomíná.

2.Dodržování hygienických návyků

Nesahat a nemačkat! To je základ. Nikdy si zbytečně nesahejte na obličej a už vůbec nikdy se nesnažte černé tečky vymačkávat. Zanesly byste si do nich ještě více nečistot a bakterií. Dobré je také minimálně 1x týdně měnit povlak polštáře, na kterém spíte. Pravidelné praní a čištění kosmetických potřeb a kartáčků by mělo být samozřejmostí.

3.Čistit, čistit a zase čistit

Používejte čistící masky. Kupované nebo doma vyrobené. Jak vám to nejlépe vyhovuje. Nanášejte je na obličej na tzv. T-zónu (čelo, nos a brada) a vyhněte se oblasti kolem očí.

pleť, maska, mastná pleť, domácí výroba, homemadem krása, zdraví
3 tipy jak zatočit s mastnou pletí! Zkuste to s pomocí potravin, které máte doma!

Před nanášením masky je zapotřebí, aby byly vaše póry otevřené. Dejte vařící vodu do mísy, nakloňte nad ní obličej a celou hlavu si zakryjte ručníkem. Takto si napařujte obličej 10 minutek. Nebo pokud nemáte tolik času, stačí nahřát mokrou žínku v mikrovlnné troubě a přiložit si ji na chvíli na obličej. Otevřené póry půjdou mnohem lépe vyčistit.

Tipy na rychlé masky z domácích surovin

Obchody sice nabízejí nepřeberné množství pleťových masek a čistících proužků na obličej, ale proč nezkusit i něco přírodního. Výborné pleťové masky vyrobíte i ze surovin, které najdete doma.

1.Vaječný bílek

Smíchejte rozšlehaný bílek s trochou citronové šťávy. Naneste směs na pleť a nechte jej zaschnout. Poté smyjte teplou vodou.

2.Med

Smíchejte lžíci medu a ½ lžičky skořice. Vmasírujte kruhovým pohybem do pokožky a nechte působit 3 minuty. Poté smyjte teplou vodou. Med je přírodní antibiotikum a vytáhne z vašich pórů veškeré nečistoty.

3.Ovesné vločky

Smíchejte 3 polévkové lžíce jogurtu, 2 polévkové lžíce ovesných vloček, několik kapek citrónové šťávy a olivového oleje. Směs aplikujte na postižená místa obličeje. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte teplou vodou.

oči, únava, kruhy pod očima, spánek, zdraví, krása, pleť
Máte pod očima černé kruhy jako panda? Zatočte s nimi a mějte hezčí den!

Náš tip na závěr :

Pokud nechcete dávat peníze za speciální čistící proužky na černé tečky nebo vám právě došli, vyzkoušejte domácí slupovací masku či chcete-li jen proužek na nos. Jak na to?

Rozmixujte vaječný bílek a naneste si jej na obličej. Pak na bílek přilepte jednu vrstvu papírového kapesníku a nechte bílek zaschnout. Pak naneste další vrstvu bílku a opět přiložte papírový kapesník. Takto si udělejte nejméně 3 vrstvy papírových kapesníků. Nezapomeňte, že každá vrstva musí zaschnout, aby byl efekt co nejlepší.

Po zaschnutí poslední vrstvy kapesník pomalu a opatrně sloupněte z obličeje. Černé tečky zůstanou pěkně venku na kapesníku.

Máte také nějaký svůj trik na černé tečky? Napište nám.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.