pleť, maska, krása, zdraví
Zima dokáže s naší pletí pěkně zamávat, foto: FotoliaFoto: Freepik, freepik.com

Máte po zimě taky vysušenou, načervenalou a citlivou pleť? Není se čemu divit. Díky neustálým přechodům ze zimy do tepla a naopak naše pleť trpí. Střídání teplot jí jednoduše nesvědčí. Ve vytopených místnostech je suchý vzduch a venku naopak vlhko. A teď se k tomu všemu přidá ještě respirátor, který je nutné nosit prakticky všude, kromě domova. Tohle všechno se na pleti podepisuje.

Abyste jaro přivítala opět krásná se zářivou tváří zkuste některou z našich masek, které jsou výborné právě na suchou a citlivou pleť. Všechny suroviny, které v našich maskách používáme najdete většinou doma a můžete se tak bez problémů masky vyrobit ještě dnes.

1.Maska z jogurtu a avokáda

Avokádo, foto: Pexels

Jednoduchá pleťová maska plná živin. Smíchejte rozmačkanou půlku avokáda s půl kelímkem bílého jogurtu a výslednou směs si naneste na čistý a suchý obličej. Nechte působit 15 minut a poté důkladně umyjte vlažnou vodou. Budete mít pleť krásně svěží.

2.Maska z jogurtu, ovesných vloček, medu a oleje

Ovesné vločky, foto: Pixabay

Vše důkladně promíchejte na jednolitou směs a naneste si ji na obličej. Díky obsaženým ovesným vločkám odstraníte z pleti odumřelé kousky kůže a jogurt, med a olej vám pleť báječně vyživí a osvěží.

3.Maska ze salátové okurky a gelu z Aloe vera

Aloe vera, foto: Pixabay

Tohle je maska, která báječně funguje jako první pomoc při extra vysušené pokožce. Nejlepší je obě ingredience smíchat v mixéru, pokud jej ale nemáte stačí když okurku nastrouháte na strhadle a smícháte s Aloe gelem. Masku naneste na čistý obličej a nechejte působit 15- 30 minut, čím déle tím lépe. Vaše pleť bude okamžitě krásně hydratovaná.

4.1 extra tip na peelingovou masku z hnědého cukru a kokosového oleje

Na tuto peelingovou masku postačí smíchat polévkovou lžíci hnědého cukru a kávovou lžičku kokosového oleje. Výsledným peelingem si pleť nejen očistíte od odumřelých kožních buněk, ale pokud si peeling necháte na obličeji ještě chvíli působit, získáte do své pleti velice cenné a výživné látky z kokosového oleje.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.