pleť, maska, mastná pleť, domácí výroba, homemadem krása, zdraví
I s mastnou pletí můžete být krásnáFoto: Freepik, freepik.com

Pokud si někdy spíláte nad tím,že vám příroda nadělila do vínku mastnější pleť, věřte, že to není tak špatné, jak se může na první pohled zdát. Produkce mazu je zcela přirozený proces a má za úkol pleť hydratovat. Mastnější pleť je tedy díky tomu přirozeně zvlhčená a má sklon pomaleji stárnout. A to přece chceme, nebo ne?

Vrásky se tvoří později a v menší míře než u suché pleti, která nemá dostatečnou hydrataci. O mastnou pleť je potřeba starat se pravidlě a důkladně stejně jako o kterýkoliv jiný druh pleti. Dejte si ale pozor na to, abyste čištění pleti prováděla jemně a bez zbytečně hrubého drhutí, které by mohlo mít za následek podráždění kůže a ještě výraznější tvorbu mazu.

domácí, výroba, diy, pleťová maska, domácí suroviny
Čistící pleťová maska jen ze 3 surovin! Vyrobte si ji v pohodlí domova ještě dnes!

Jděte na to přírodně

Samozřejmě existuje spousta prostředků k péči o mastnou pleť. Jste-li ale nakloněni spíše pro péči přírodního rázu, můžete vyzkoušet některou z našich domácích pleťových masek vhodných právě na mastnou pleť. Jsou rychlé a snadno dostupné, protože suroviny na ně máte docela určitě doma.

1.Jogurt a ovesné vločky

Smíchejte vaječný žloutek s 1 lžící medu, 1 lžící olivového oleje a 1/2 šálku mletých ovesných vloček. Masku naneste na obličej, nechte působit 15-20 minut a pak opláchněte vlažnou vodou. Nebo můžete vyzkoušet jednodušší verzi masky, kdy si na pleť nanesete čistý bílý jogurt a necháte působit 20 minut. Jogurt vám pleť krásně vyčistí a zmenší póry.

2.Citron, med a mléko

Smíchejte 1 čajovou lžičku citronové šťávy s 1/2 lžičkou medu a několika kapkami mléka. Směs naneste na obličej a nechejte působit 10-15 minut. Maska má bělící a stahující účinek a zmenšuje póry.

3.Aloe vera

Pokud máte doma přímo rostlinku Aloe vera, máte vyhráno. Stačí uříznout kousek listu a z jeho dužiny odebrat vždy čerstvý gel. Ten naneste na důkladně umytý a čistý obličej a nechejte jej zaschnout. Tato maska je velmi osvěžující a vaše pleť po ní bude zářit.

ruce, krása, zdraví, mytí, desinfekce, hydratace
Máte vysušené ruce od mytí a desinfekce? Máme pro vás 5 tipů, co s tím dělat

O svoji mastnou pleť byste se měly starat pravidelně. Čištění a jemný peeling by měl být samozřejmostí. Co ale rozhodně nedělejte je vymačkávání pupínků, beďarů, černých teček. Přivodíte si tím jen zhoršení situace. Do rány si zanesete infekci a místo malé čené tečky budete mít na tváři peknou polízanici. U vetších pupínků, hrozí dokonce vznik jizev, a to opravdu nechcete.

Pokud máte se svojí pletí dlouhodobě výraznější problémy, svěřte se kromě kosmetičky také do péče dermatologů.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.