Foto: Freepik, freepik.com

Pozor, tou větou o hladkých nohách jsem nechtěla urazit ty, které jedou v přírodním módu a neholí se. Jen si myslím, že těch žen, které dávají aspoň v létě přednost holení, je víc. A právě pro ty je dnešní článek o strastech holení.

Holení, epilace, depilace, laser. Co je nejlepší?

Každému vyhovuje něco jiného. Někdo nedá dopustit na epilaci voskem, cukrovou pastou nebo epilačními strojky, pro někoho je toto vytrhávání chloupků příliš bolestivé a nepříjemné. Nicméně vytrhané chloupky pár týdnů vydrží.

Někdo má raději depilační krémy. Krém naruší chloupek lehce pod kůží a ten jde potom lehce odstranit. U toho způsobu však vlasový váček zůstává a chloupky tak během pár dnů dorostou. Navíc zde hrozí riziko alergické reakce na některou složku depilačního krému.

zadžování vody, diuretikum, dieta,
7 tipů, které vám pomohou v boji proti nepříjemnému zadržování vody v těle

Další sází na laserové odstranění chloupků, které je ale poněkud finančně nákladnější a vyžaduje několik opakování. Chloupky by ale měly přestat růst úplně.

Asi největší zastoupení pak má holení strojkem nebo jednorázovým holítkem. Toto klasické holení je nejrychlejší, nejdostupnější, ale bohužel také vydrží nejkratší dobu.

Jak nejlépe zvládnout klasické holení?

Pupínky, zarostlé chloupky, pořezání. To všechno nás může při holení potkat. A možná byste našly i další „radosti“, které k holení patří. Jak si s nimi tedy poradit?

Na mokro nebo na sucho?

Vždycky na mokro. Holení na sucho pokožku podráždí a červené pupínky a zarostlé chloupky jsou téměř jisté. Při holení na mokro je riziko podráždění kůže výrazně menší.

Po holení pokožku pořádně hydratujte Foto: Freepik

S pěnou na holení nebo bez?

Raději s pěnou nebo gelem na holení. Změkčují chloupky a taky díky nim bude holítko po kůži lépe klouzat a nebude drhnout.

Jednorázové holítko nebo holící strojek?

Záleží co preferujete vy sama, já jsem zastánce jednorázových holítek, ale holící stojek na žiletky je k přírodě rozhodně šetrnější. Co je ale potřeba dělat pravidelně, ať používáte to nebo to, je kontrola ostrosti a desinfekce. Ostrost je jasná, tupou žiletkou toho moc neoholíte. Desinfekce je zase pro případné nepřenášení bakterií z místa na místo, zvlášť pokud si holíte stejnou žiletkou všechna místa na těle.

zdraví, krása, domov, zahrada, káva, tipy, kosmetika
Krásné a lesklé vlasy, hladké nohy a zahrada bez škůdců? To všechno Vám dokáže zařídit obyčejná káva!

Jak se tedy nejlépe holit?

Před holením si pokožku navlhčete horkou vodou. Ta otevře póry a chloupky změkčí.

K holení určitě použijte pěnu nebo gel na holení. Pomáhá změkčit chloupky a hlavně díky ní holítko lépe klouže po pokožce.

Mějte vždy ostré a vydezinfikované holítko, protože tupým holítkem jen více podráždíte pokožku. Holte se po směru růstu chloupku, chloupky pak méně zarůstají.

Na závěr je dobré pokožku zchladit studenou vodou, aby se zklidnila a uzavřely se póry.

Po holení vždy aplikujte na oholená místa hydratační krém, mléko nebo vodu po holení.

pleť, maska, krása, zdraví
Dejte si po zimě pleť znovu do pořádku a přivítejte jaro se svěží a zářivou tvářičkou! 3+1 tip na péči o pleť po zimě!

Jsou po holení chloupky silnější a více rostou?

Chloupky po holení nejsou silnější. Je to jen optický klam. Když totiž chloupek oholíte, seříznete ho v jeho nejširším místě a on se pak zdá silnější a tmavší. Stejně tak není pravda, že chloupky více rostou. Vlasových váčků, máte pod kůží pořád stejně, takže více jich narůst nemůže.

Co si počít se zarostlým chloupkem?

Jednoduše ho zkuste vydesinfikovanou pinzetou vytrhnout. Postižené místo potřete desinfekcí a chloupek vytáhněte. Aby jste předešly zanícení kůže, místo vydesinfikujte i po vytrhnutí.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.