zdraví, krása, domov, zahrada, káva, tipy, kosmetika
Nevyhazujte kávovou sedlinu, ale využijte ji na maximumFoto: Pixabay, pixabay.com

Dejte si občas klasického turka

Pokud rádi pijete klasickou černou kávu tzv. turka, je tento článek o využití kávy právě pro vás. I když možná nejste přímo vyznavači bezodpadové domácnosti, rozhodně nikdy nevyhazujte lógr, který vám po vypití zůstane na dně hrníčku. Budete se divit, ale i takováto obyčejná věc má spoustu dalších využití a nemluvím teď o nějakém pochybném výkladu budoucnosti. Lógr neboli kávová sedlina se dá využít u vás na zahradě, v koupelně i v kuchyni. A my se dnes podíváme jak.

Káva na zahradě? Ano, pomáhá

Pokud máte vlastní zahrádku a pokud na ní cokoliv pěstujete, kávovou sedlinu určitě využijte. Kávová sedlina je totiž skvělé hnojivo pro rostliny, které potřebují kyselou půdu. Například vaše růže ji určitě ocení. Také pokud vás na zahradě trápí škůdci, jako jsou slimáci, mravenci a podobně, nasypejte lógr kolem rostlin. Nebude jim chutnat a odstěhují se jinam.

domácnost doma, domov, úklid, čistot, klid, pořádek
Tip na lehčí život! Ukliďte si ve skříni i v životě a dejte věčnému chaosu sbohem!

Káva v koupelně? Od hlavy až po paty

I ve vaší koupelně najde káva mnoho využití. Pokud vedete neustálý boj proti pomerančové kůži, zkuste to pojmout přírodně a místo drahých kosmetických přípravků z drogerie použijte na masáže postižených míst právě kávovou sedlinu. Káva totiž obsahuje antioxidanty, které nastartují váš lymfatický systém a vyženou vám z těla toxiny. Nejjednodušší variantou je smíchat kávovou sedlinu s trochou masážního oleje. Pokud takový nemáte, bohatě vám postačí olivový olej. Takto připravenou směsí si masírujte postižená místa nejlépe každý den.

přírodní domácí peeling z kávy
Přírodní domácí peeling z kávy

Káva vám pomůže také k dokonale hladkým a krásným nohám a mladistvé, krásné pleti vůbec. Připravte si domácí kávový peeling. Aplikujte jej několikrát týdně a vaše nohy vám poděkují zdravou a krásnou pokožkou.

Pokud jste majitelkou hnědých vlasů, můžete vyzkoušet přeliv na lesklé vlasy. Stačí si je po umytí opláchnout vychladlou, uvařenou kávou. Ta jim dodá potřebný lesk a po vícečetném opakovaní i pěkný, přírodní hnědý odstín.

Káva v kuchyni? Nejen na pití

Nejčastější využití kávy v kuchyni, tedy její konzumaci, známe všichni, k tomu není co dodat. Co takhle ji ale využít i jinak. Čerstvá káva, nejlépe přímo čerstvě namletá, má geniální schopnost pohlcovat nežádoucí pachy. Můžete toho využít například tak, že dáte misku s nasypanou čerstvou kávou do lednice a už se nebudete muset bát nežádoucí vůně. Misku vyměňte jakmile pocítíte na vlastní nos, že už nemá takový neutralizační účinek, jaký by měla mít.

rady, kuchyň, domácnost, babské rady
Co věděly už naše babičky? 10 prověřených rad do kuchyně

Kávová sedlina může být i čistící pomocník. Pokud hodně a často vaříte určitě víte, jak jednoduché je něco připálit. Stačí chvíle nepozornosti a je to. Na připálené hrnce je kávová sedlina také výborný pomocník. Její abrazivní schopnosti vám připálené hrnce vyčistí, určitě to vyzkoušejte.

Dáte si s námi dnes kávu? Budeme rády 🙂

Napište nám jaké máte zkušenosti s využitím kávy a kávové sedliny Vy.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.