pokožka, pleť, hladká, peeling, srub
Hladká pokožka je žádoucí ve všech ročních obdobíchFoto: Freepik, freepik.com

Proč nemít hladkou kůži po celý rok?

Peeling nebo-li scrub, tedy mechanické odstraňování odumřelých buněk naší kůže, patří mezi základní kroky péče o krásu. Jenom pokožka zbavená nečistot může dýchat a být krásná. A odumřelé, uschlé kousky kůže na ní nemají co dělat. Neměli bychom na něj tedy zapomínat ani zimě, i když nám většinu těla zakrývají vrstvy oblečení a už vůbec ne v létě, kdy kůži vystavujeme sluníčku (a pohledům okolí samozřejmě). Vždyť kdo by se nechtěl cítit dobře, že?

Pokud nechcete kupovat pořád nové a nové kosmetické přípravky, které vám jen zabírají místo v koupelně, můžete si vyrobit peeling samy doma. Na výrobě domácího peelingu není vůbec nic těžkého a nemusí vás ani stát hromadu peněz. Použijte to, co už máte doma. Budete tak mít skvělý peeling ihned po ruce, kdykoliv vás napadne.

Použijte kávu!

Máte rády vůni kávy? My také, a proto jsme vyzkoušely udělat peeling právě z kávy. Káva totiž obsahuje kofein, který nabudí vnitřně nejen vás, ale i vaši pokožku a pomůže vám zbavit se nevzhledné celulitidy. A to je přece obří plus. Antioxidanty obsažené v kávě zase dokáží lépe odstranit odumřelé buňky a to je právě to, co se od peelingu nejvíc očekává. Protože jen pokožka bez ošklivých odumřelých buněk je krásná, svěží a mladistvá.

přírodní domácí peeling z kávy

Máme pro vás 4 způsoby jak kávu využít:

1. Lógr neboli kávová sedlina

Tohle se vám bude líbit. Je to nejjednodušší způsob a ještě si k tomu to kafe vychutnáte i vnitřně. Nejprve si z čerstvě umleté kávy uvaříte silné kafe a sedlinu, která vám na dně hrníčku zbude nevyhodíte, ale necháte vystydnout. Pak si ji jednoduše vezmete s sebou do koupelny a ve sprše ji krouživými pohyby jemně naneste na celé tělo. Opláchnete a je to.

2. Kávové tělové mléko

Další velice jednoduchá záležitost. Prostě a jednoduše smícháte své tělové mléko s hrstkou čerstvě namleté kávy a ve sprše si ji aplikujete krouživými pohyby na pokožku na celého těla. Nebojte se pořádně přitlačit, ať je efekt ještě lepší a pak už se jen radujete z výsledku.

3. Jemný peeling na obličej

Pokud chcete dopřát kávovou vzpruhu i svému obličeji, není nic jednoduššího než svůj pleťový krém obohatit o další složku. Odeberte do menší misky trochu krému a přimíchejte lžičku čerstvě namleté kávy. Pak tuto směs jemně nanášejte na vlhký obličej a krouživými pohyby si udělejte obličejovou masáž. Pozor ale, vyhněte se oblasti kolem očí, tam je pokožka nejjemnější a mohly byste si spíše uškodit.

4. Kávový tělový peeling

Pokud si chcete s výrobou kávového peelingu trochu víc vyhrát nebo ho třeba dát někomu jako milý dárek, zkuste vyrobit kávový peeling, který vám v uzavřené dóze vydrží delší čas.

Na tento peeling budete potřebovat:

– hrubě namletou čerstvou kávu

– hnědý cukr

– kokosový olej

U toho peelingu platí pravidlo 1:1:1. Smíchejte tedy stejný počet lžiček cukru, kávy a rozpuštěného a částečně vychladlého, ale stále tekutého, kokosového oleje.

Nalijte směs do skleničky nebo dózičky, která se dá uzavřít a nechejte vychladnout.

Kokosový olej ztuhne, ale nebojte se, při použití teplem krásně změkne a směs se vám bude dobře aplikovat na pokožku.

Takto vytvořený peeling vám vydrží v dobře uzavřené skleničce s přehledem i několik týdnů.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.