zadžování vody, diuretikum, dieta,
Zadržování vody v těle dokáže pěkně potrápitFoto: Pixabay, pixabay.com

Pokud se vám nedaří zhubnout je velice pravděpodobné, že máte problém se zadržováním vody v těle. Naše tělo je tvořeno ze 70% z vody a proto ji pro správné fungování potřebujeme. Pokud však naše tělo nepracuje, tak jak má, může vodu zbytečně zadržovat. Tato nepříjemnost se projevuje právě tím, že se vám nedaří zhubnout, máte oteklé nohy, ruce, obličej, nafouklé břicho, zhoršuje se vám celulitida a více se potíte.

Zatočme se zadržováním vody pomocí pár jednoduchých přírodních triků

1.Citronová šťáva

Jsem si jistá, že sílu citronu znáte, ale proč to nezopakovat. Pravidelné ranní pití vlažné vody s čerstvou citronovou šťávou je doslova zázračné. Pomůže vám nastartovat váš metabolismus a krásně vás odvodní.

2.Brusinková šťáva

Brusinky jsou známým lékem na problémy s močovými cestami. Dokáží zvýšit produkci moči a tím tělo očistit. Pokud potřebujete zatočit s nepříjemným zadržováním vody, pijte každý den sklenici brusinkové šťávy.

Čaj z pampleliškových listů pomáhá při odvodňovací kůře

3. Pampeliška|

Ne nadarmo se pampeliška jmenuje Smetanka lékařská. Tato rostlinka, kterou mnozí považují za plevel dokáže léčit mnohé neduhy a mimo jiné i odvodňovat. Z pampeliškových listů si připravte čaj. 1 lžíci rozdrcených sušených listů pampelišky povařte 10 minut v šálku vody, zceďte a vypijte.

4.Jablečný ocet

spánek, zdraví, krása, kruhy pod očima, obezita, nechuť, sex
Víme, co všechno se stane s vaším tělem, když budete málo spát. A kruhy pod očima jsou ten nejmenší problém

Tento ocet, který máte jistě všichni doma, vám pomůže také odvodnit tělo. Používá se stejně jako citron a můžete tak svůj ranní pitný rituál střídat. Jablečný ocet se přidává do sklenice vody a to v množství jaké snesete, přece jen má svoji specifickou chuť.

5.Petržel

Nejspíš byste to do této bylinky neřekli, ale petržel funguje jako skvělé diuretikum. Stačí povařit čerstvé lístky petrželky nebo použít sušenou. Petrželku nechejte pár minut louhovat a pak čaj popíjejte 3x denně.

fenykl
Fenykl pomáhá při nadýmání a skvěle odvodňuje

6.Fenykl

Semena fenyklu dokáží s naším tělem hotové zázraky. Podporují správnou funkci ledvin, působí jako duretikum a poradí si i s nadýmáním. Pokud máte problémy se zadržovanou vodou dopřejte si čaj z fenyklu každý den. Připravíte si ho jednoduše tak, že povaříte lžičku fenyklu v šálku vody a necháte chvíli vylouhovat.

7.Epsomská sůl

Jako poslední pomocník v boji se zadržováním vody je tzv. hořká sůl. Tentokrát ji nebudeme pít, ale budeme se v ní koupat. Dopřejte si několikrát do týdne relaxační koupel s Epsomskou solí, pomůže vám dostat z těla všechny nežádoucí toxiny a nastartuje proces odvodňování.

Pokud zařadíte do svého života tyto pomocníky, bude se vám hubnout lépe. A nejen to! Budete se hlavně lépe cítit. Protože nezáleží tak úplně na váze, jako na pocitu, který ze sebe máme. Nemám pravdu?

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.