doma, dům, domov, domácnost, čistota, pořádek, nepořádek, úklid, stres, klid, pohoda
V uklizeném bytě je vždy lépe, foto: PexelsFoto: Pixabay, pixabay.com

Tradice velkého jarního úklidu je v nás zakořeněná již po hodně dlouhou dobu. Možná právě proto se mu ale spoustu lidí brání a odkládá ho z jara někdy na neurčito. Přitom právě na jaře je na něj nevhodnější čas. Pokud už máte velký úklid za sebou a teď vás doma těší čistota a pořádek všude kolem, chválíme vás. Pro vás ostatní, kteří máte k velkému úklidu výhrady a hledáte výmluvy proč ho nedělat, máme pár poznatků.

Někdo z vás se teď jistě bude bránit a tvrdit, že uklízí průběžně po celý rok, takže pořádný velký úklid na jaře u nich není potřeba. To je pravda, nemusíte jít do hloubkového úklidu každé místnosti, když ho děláte s železnou pravidelností každý měsíc, ale určitě neodoláte čerstvě umytým oknům a voňavým záclonám, které k vám domů pustí krásně hřejivé sluneční paprsky.

S jarním úklidem se to má totiž tak, že ho potřebujeme hlavně my v sobě a pro sebe. Ne proto, co by o nás řekli sousedi, ale proto, abychom se cítili dobře my sami. Když zima končí a nastává jaro, tedy nové roční období, kdy začíná vše nové, nový život v přírodě, máme v sobě tendenci vše staré dávat pryč. Máme před sebou předzvěst tepla a sluníčka a vidíme nové šance, které nám život nabízí. A podvědomě tomu všemu chceme jít vstříc s čistým štítem.

domácnost, krize, finance, šetření, praní, homemade, prací prášek
Vyrobte si doma vlastní prášek na praní! Skvěle vám prádlo vypere a ještě přitom ušetříte peníze!

A jak nejlépe, nejrychleji a nejdokonaleji dosáhnout čistého štítu, než úklidem prostoru, ve kterém žijeme a pracujeme. Můžete se uklízení bránit zuby nehty a nemít ho rádi, ale když se překonáte, uvidíte, že vám bude lépe na duši. Ne nadarmo se říká, že kdo přehnaně uklízí, má nepořádek hlavně v duši a neví, jak jinak si pomoci.

Společně s odborníky na úklid jsme pro vás sestavili plán velkého úklidu

K čemu plán? Protože dobré plánování je základ a platí to i u zdánlivě obyčejného úklidu. Navíc platí, že když si takový plán sepíšete na papír, výrazně vám to pomůže ho splnit. Jen si představte ten báječný pocit, když si můžete odškrtnout každou další splněnou položku.

Jak by měl úklid vypadat, aby vás neodradil hned na začátku se dočtete na další straně.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.