pavouk, pavouci, odpuzovač, repelent, jaro, arachnofobie
Pavoučí sítě doma vidět nechceme, foto: PixabayFoto: Pixabay, pixabay.com

S přicházejícím jarem se valná většina domácností dává do velkých jarních úklidů. A aby taky ne, vždyť není nic lepšího, než si po dlouhé zimě pustit domů čerstvý jarní vzduch a teplé sluneční paprsky. A všichni víme, jak moc je vidět poletující prach právě ve svitu sluníčka, že? Takže nám to nedá a uklízíme, smejčíme a pulírujeme co se dá.

Ze svého zimního úkrytu ale nevylézáme do jara jen mi lidé. Podle lidové pranostiky na Svatého Jiří, vylézají i hadi a štíři. A nejenom ti. Mnohem dříve než onoho 24. dubna vylézají také všemožní i nemožní mnohonozí tvorové. Přiznám se, že já osobně je opravdu nemusím a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že úplně stejně jako já je na tom velká většina lidí. Takže pokud jste na tom podobně, určitě raději uvidíte pavouka někde venku než u sebe doma v obýváku.

doma, dům, domov, domácnost, čistota, pořádek, nepořádek, úklid, stres, klid, pohoda
Stále odkládáte velký úklid? Poradíme vám, jak ho zvládnete bez stresu a v pohodě!

Už jsme si zvykli, že nám v boji proti pavoukům a lezoucímu hmyzu pomáhají nejrůznější spreje a udělátka. Pokud ale máte rádi přírodu, možná přemýšlíte jak se pavouků zbavit i bez použití těchto chemií napěchovaných věcí. Není přece nutné je hned zabíjet. Pavouci jsou pro nás dokonce i užiteční tím, že se živí dalším, pro nás nepříjemným hmyzem. Třeba vám postačí, že jim znepříjemníte cestu k vám domů a pavouci se budou držet od vašeho příbytku dál.

Vyrobte si vlastní odpuzovač pavouků

Příprava tohoto prostředku je velice jednoduchá a budete na něj potřebovat jen pár surovin, které máte povětšinou už doma. Takže co tedy budete potřebovat?

  • Pár kapek octa
  • 3-4 kapky esenciálního vonného oleje Tea tree
  • 3-4 kapky esenciálního vonného mátového oleje
  • 3-4 kapky saponátu na nádobí
  • Pár kapek citronové šťávy

Déle pak budete potřebovat už jen láhev s rozprašovačem a teplou vodou, do které všechny uvedené suroviny namícháte a vše pořádně protřepete.

Chcete si bez obav užívat posezení na zahradě? Poradíme vám, jak se zbavíte otravného hmyzu

Namíchanou směs nastříkejte do všech míst, kudy k vám domů mohou pavouci vlézt, tedy kolem všech oken, dveří a nejlépe i kolem celého domu. Do všech koutů a kolem všech zdí místností a všude tam, kde jste pavouky zahlédli. Dejte si však pozor pokud máte doma pejsky a kočky. Tea tree ve větší míře pro ně může být nebezpečný.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.