Kromě mraků na obloze nám v tomto období může naše klidné chvilky otravovat také hmyz, který leze a létá všude kolem. Jelikož víme, že hmyz je v přírodě užitečný, nechceme ho tedy zabíjet, ale jen odehnat a vypudit z naší blízkosti a našich domovů.

Máme pro vás 5 tipů jak s otravným hmyzem zatočit pomocí věcí, které máte doma při ruce

1.Vosy

Tenhle žlutočerný hmyz se objeví kdekoliv, kde je něco sladkého. A olíznout na zmrzlině vosu může být smrtelné, takže si na ně musíme dávat veliký pozor. Nicméně vosy se vloudí opravdu kamkoliv a dokáží nám tak pěkně znepříjemnit venkovní idylku. Jak tedy na ně? Zabalte si na piknik nebo na zahradu rozkrojený citron s napíchanými hřebíčky. Tohle koření ani citrusy vosám nevoní a vyhnou se naší společnosti obloukem.

2.Vosy a sršně kolem domu

Pokud vás vosy otravují nejen venku, ale tlačí se vám otevřenými okny i domů, zbystřete. Nezřídka se k nim rádi přidávají i sršně a ty jsou ještě nebezpečnější. Zbavíte se jich tak, že kolem oken nastříkáte směs ze ¼ hrnku octa, ½ hrnku horké vody, ½ hrnku cukru, 1 čajové lžičky soli. Mělo by to proti tomuto létavému hmyzu zabrat.

3.Pavouci

Myslím, že nejen moje noční můra, že? Pokud je doma nechcete, pak smíchejte 8 kapek mátového esenciálního oleje s trochou tekutého mýdla a nastříkejte tuto směs všude kolem domu, zdí, oken a dveří. Pokud se vám zdá vůně máty nedostatečná, přidejte více oleje. Pavouci nemají rádi vůni máty a vašemu domu se vyhnou.

4.Lezoucí hmyz

Proti nepříjemnému hemžení jakéhokoliv hmyzu pod nohama nám může pomoci směs, kterou smícháme v poměru 70% ze saponátu na nádobí a 30% vody. Nastříkejte ji kolem všech zdí, oken a dveří.

5.Veškerý hmyz v domácnosti

A nakonec něco univerzálního proti veškerému hmyzu v domácnosti. Zkuste namíchat směs ze ¾ ústní vody a zbytek dolijte obyčejnou vodou. Nastříkejte ji kolem všech oken, dveří a podél všech zdí. Hmyz nemá tuto vůni rád.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.