3.Na redukci váhy
Jablečný ocet prokazatelně snižuje chuť k jídlu. Obsahuje vlákninu pektin, která podporuje činnost střev a pomáhá tak proti zácpě a podporuje hubnutí. Pijte každý den sklenici vody se dvěma lžícemi jablečného octa, nejlépe ráno na lačno, ale můžete jej popíjet i přes den. Pokud vám nedělá dobře chuť jablečného octa, přidejte do sklenice i i šťávu z citronu, tou nikdy nic nezkazíte, ba právě naopak.
4.Na záněty
Jablečný ocet je antibakteriální. Pomáhá při léčbě kvasinkových infekcí, na plísně nehtů nebo třeba při zánětu uší, kdy se je potřeba uši oplachovat zředěným jablečným octem.
5.Na nachlazení
Pomáhá také při nachlazení. Smíchejte 1 lžičku jablečného octa s jednou lžičkou medu a zázvoru a zalijte teplou vodou. Užívejte lžičku 3x denně a budete jako rybička.
6.Na zuby
Jablečný ocet pomáhá dokonce bělit zuby či snížit zápach z úst. Kloktejte jej tedy před každým čištěním zubů. Pokud trpíte záněty dásní, vyrobte si tinkturu z jablečného octa a hřebíčku a dásně si jí potírejte. Tuto tinkturu získáte jednoduše tak, že smícháte jednu lžíci koření hřebíčku a 1,5 dcl jablečného octa. Necháte směs týden louhovat a pak uchováváte v chladu v lednici.
7.Na zvířecí miláčky
Pomůže vám zbavit vaše zvířecí miláčky blech. Smíchejte vodu a jablečný ocet v poměru 1:1 a směs jim vtírejte do srsti.
8.Na úklid
Jablečný ocet můžete také využít při úklidu vaší domácnosti. Smíchejte půl šálku octa s jedním šálkem vody a máte skvělý prostředek na čištění kuchyňských povrchů a spotřebičů, zrcadel a skel. Nebo můžete nalít jablečný ocet do záchodové mísy a nechat působit přes noc.
Pokud máte z podzimní sklizně jablíček nadbytek, vyrobte si jablečný ocet sami. Jak na to se dočtete na další stránce.