Foto: Freepik, freepik.com

Do boje vyrazte s přírodní silou

V boji se suchými vlasy je skvělým pomocníkem například med. Ten totiž pomáhá zadržovat ve vlasech vlhkost a udržuje je pevné a lesklé. Dále pak banán, který zamezuje třepení vlasů a zvyšuje jejich pružnost. Avokádo, které posiluje a hojí poškozené vlasy. Výborný je i olivový a kokosový olej. Ten vlasy také hydratuje a vyživuje.

Všechny tyto přírodní suroviny obsahují spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků, které vaše suché vlasy potřebují ke své výživě.

Jak ale na ty nejlepší domácí masky na suché vlasy?

1.Medová maska na vlasy

Úplně jednoduše si naneste med na umyté, mokré vlasy. Zabalte je do ručníku a nechejte působit 30 minut. Poté umyjte vlasy běžným způsobem, jak jste zvyklá. Tuto masku aplikujte 2x týdně a vaše vlasy budou hydratované a lesklé.

2.Banánová maska na vlasy

Velice rychlou variantu vlasové masky vytvoříte také z banánu. Rozmixujete 1 banán na hustou kaši, ihned nanesete na mokré vlasy a nechte hodinku působit. Tato maska aplikovaná 1x týdně, by měla udržet vaše vlasy zdravé a pružné.

zdraví, krása, domov, zahrada, káva, tipy, kosmetika
Krásné a lesklé vlasy, hladké nohy a zahrada bez škůdců? To všechno Vám dokáže zařídit obyčejná káva!

3.Avokádová maska na vlasy

Rozmixujte 1 zralé avokádo a přidejte k němu 2 polévkové lžíce olivového oleje. Směs naneste na mokré vlasy a nechte působit 30 minut. Poté si vlasy umyjte obvyklým způsobem. Tuto masku je vhodné aplikovat 1x týdně jako výživu pro suché vlasy.

4.Olivová maska na vlasy

Ohřejte si v misce olej, naneste jej na vlasy a 10 minut si masírujte pokožku hlavy. Poté si vlasy zabalte do teplého ručníku a nechte odpočívat minimálně 30 minut, úplně nejlépe však přes noc. Ráno si vlasy umyjte šamponem, na který jste zvyklá. Tato kůra s horkým olejem se doporučuje provádět 1x týdně pro pevné a hydratované vlasy.

Epsomská sůl
Zázračná Epsomská sůl – skvělá na léčivé koupele, na vlasy, zahradu i na úklid!

5.Kokosová péče

Kokosový olej je výborný kondicionér na suché vlasy. Můžete jej používat po každém umytí vlasů. Vlasy po něm budou krásně jemné a lesklé. Ale pozor, nepřežeňte to s jeho množstvím.

6.Smíchejte vše dohromady

Rozmixujte 1-2 banány, přidejte 1 polévkovou lžíci medu, 1 čajovou lžičku kokosového oleje a 1 čajovou lžičku olivového oleje. Aplikujte na vlasy a nechejte působit nejméně 5 minut. Poté vlasy důkladně omyjte vlažnou vodou a šamponem.

Napište nám do diskuze, jakou máte zkušenost se suchými vlasy vy …

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.