Epsomská sůl
Foto: Freepik, freepik.com

Hořká sůl?

Na začátek si musíme říct, že ona to vlastně není tak úplně sůl. Alespoň ne taková, jakou známe z běžného použití v kuchyni. Je to tzv. hořká sůl neboli síran hořečnatý, tedy sloučenina hořčíku a síranu. Vlastně jen jako sůl vypadá.

Název Epsomská sůl dostal tento zázračný všelék podle městečka Epsom, které se nachází nedaleko Londýna v jižní Anglii. V 17. století v tomto malém městě místní farmář objevil pramen bohatý na síran hořečnatý. Zjistilo se, že oba minerály v něm obsažené mají skvělé ozdravné účinky pro lidské tělo a přírodní zázračná Epsomská sůl byla na světě.

Všestranné využití

Využití Epsomské soli je opravdu bohaté a všestranné. Využití najde v péči o zdraví, krásu, nebo dokonce o domácnost.

Je prokázané, že hořčík i síran, které obsahuje Epsomská sůl, se dokáží výborně vstřebat do těla přímo přes kůži. Proto je vhodná především na koupele. A nemusíte se bát, tato sůl vás nevysuší jako sušenku, ale naopak je po ní pokožka vláčná a hydratovaná.

Epsomská sůl se nemusí používat pouze z vnějšku, ale může se v rozumné míře užívat i vnitřně, jen každému asi nebude její hořkost chutnat.

K čemu je tedy Epsomská sůl dobrá?

1.Uklidňující koupele

Kdo by neměl rád ten pocit, když leží ve vaně plné pěny a odpočívá. A když k tomu víte, že tím děláte i něco navíc pro své zdraví, je to ještě lepší.

Koupele s Epsomskou solíje vhodné si dopřávat nejlépe 3x týdně a pro dosažení nejlepších výsledků je potřebné množství Epsomské soli asi dva šálky na celou vanu. Toto platí pro dospělého člověka, pro děti dejte množství poloviční.

Tyto koupele jsou výborné k uvolnění ztuhlých a bolavých svalů a jsou neuvěřitelně uklidňující. Pomáhají proti bolestem hlavy a také proti nespavosti. Budete díky této blahodárné koupeli daleko lépe usínat. Pokud máte bolavé nohy, dopřejte jim koupel v této soli, hned vám bude po náročném dni lépe.

2.Detoxikace těla

Zní to jako nějaké zaklínadlo a kdo nedetoxikuje, ten jako by nebyl. Možná se tomu teď smějete, ale v dnešním zamořeném světě, kdy se nemůžeme spolehnout, že to co sníme je vždy zdravé, je detoxikace těla a očista střev velice důležitá. Je dokázáno, že imunita je ve střevech, proto když naše střeva nejsou zdravá, nemůžeme být zdraví ani my.

Epsomská sůl dokáže vaše tělo zbavit toxinů tím, že čistí tlusté střevo a působí jako projímadlo. Stačí rozpustit lžičku soli ve sklenici vody a vypít. Ale pozor, nepřehánějte to s četností, určitě ne každý den.

zena relaxující ve vaně
Koupel v Epsomské soli má blahodárné účinky. Foto: Freepik

3.Zmírňuje svědění

Koupele v Epsomské soli umějí zmírnit svědění kůže spálené od sluníčka a také nepříjemné svědění po bodnutí hmyzem. Její opravdu blahodárné účinky na kůži ocení především ti, co trpí na atopický ekzém. Ten pomáhá léčit a zmírňuje jeho projevy.

4.Dokáže zbavit kocoviny

Pokud jste měli náročnou alkoholovou noc a ráno máte kocovinu, Epsomská sůl vás postaví zase na nohy. Dejte si sklenici vody s rozpuštěnou Epsomskou solí a nechte ji, ať vám pomůže. Jak jsme už psali, je to skvělé projímadlo a vyplaví veškeré škodlivé toxiny z vašeho těla ven.

Na co dalšího je Epsomská sůl skvělá se dočtete na další stránce…

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.