štěstí, klid, harmonie, duše, žádný stres
Foto: Freepik, freepik.com

„Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.“

Zkuste se na chvíli nad touto větou zamyslet. Myslíte, že je pravdivá? Podle mého názoru naprosto, protože každý z nás skutečně je strůjcem svého štěstí. Sice nemůžeme ovlivnit to, co se nám stane zvenčí, protože ruka osudu je mocná, ale můžeme ovlivnit to, jakým způsobem se na svět budeme dívat. Člověk může být šťastný i s málem a nešťastný, i když bude mít všeho přehršel. Záleží jen na úhlu pohledu. Zkusme se zamyslet nad následujícími tipy ke šťastnějšímu životu. Jsou naprosto jednoduché a možná o to víc účinné.

1.Buďte laskaví

Buďte laskaví k sobě i k lidem kolem sebe. Nikdy nevíte, čím si druzí lidé procházejí. Jestli měli třeba špatný den nebo jestli dokonce nemají nějaký smutek. Nevíte, co stojí za smutným či nerudným výrazem kolemjdoucího člověka nebo proč se na vás paní v trafice dnes ráno neusmála. Neodsuzujte druhé jen z prvního či náhodného setkání. První dojem sice může být jen jeden, ale proč nedat člověku i druhou šanci, že? Zkuste to a uvidíte, že budete mnohdy příjemně překvapení. Minimálně budete mít ze sebe, jako z laskavého a vlídného člověka, lepší pocit.

štestí, smutek, motivace úspěch, život, bytí
Přinášíme vám 5 tipů, jak mít každý den krásný a nepropadat smutku

2.Nezáviďte

Říká se, že závist je typicky česká vlastnost. Že závidíme a nepřejeme druhým úspěch a štěstí. Je to škoda, protože ten, kdo závidí a nepřeje, nemůže být nikdy šťastný, to dá rozum. Člověk si musí uvědomit, že není všechno zlato, co třpytí. Média a sociální sítě nám ukazují obrázek povětšinou naprosto nereálného života a vůbec nemáme tušení, co se za objektivem foťáku či kamery skrývá. A stejně tak v běžném životě může být představa o úžasném životě sousedky či kolegyně z práce diametrálně odlišná od skutečnosti, kterou daná osoba prožívá. Někdy si vůbec neumíme představit, že člověk, který působí na své okolí šťastně a je třeba velice úspěšný, může mít také svoje problémy a mnohdy vůbec netušíme, kolik dřiny stojí za jeho úspěchem. Proto nezáviďme druhým, ale raději se snažme zaměřit sami na sebe. Na to, co můžeme udělat, aby byl náš život lepší. Ušetří nám to zbytečné trápení.

3.Buďte vděční

Ano, můžete si říct, že je to úplně obyčejná věc, být vděčný. Ale myslím, že nikdy není na škodu, si čas od času připomenout, že bychom měli být vděční za všechno, co máme. A myslím tím opravdu za všechno, protože, i když se nám může zdát, že jsme na tom špatně, jsou na světě lidé, kteří jsou na tom daleko hůř. Takže buďme vděční i za ty, v našich očích, úplně nejobyčejnější věci. Protože právě díky nim, stojí náš život na pevných základech a ty „lepší věci“ vyniknou. Takže ať už se na svět díváme materialisticky, či duchovně, vždy je zapotřebí si uvědomit, že vždycky může být hůř. Proto buďme rádi za svoji rodinu, přátele a za všechno, co máme kolem sebe. Za to, že máme kde bydlet a že máme co jíst, protože někdo nemá ani tyto, pro nás základní, věci.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.