štestí, smutek, motivace úspěch, život, bytí
Foto: pixabay, pixabay.com

„Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.“
(Mark Twain)

První dobrá zpráva je, že v tom nejste sami. Depresí u nás trpí více než 5% obyvatelstva a to je dost, vzhledem k tomu, že tohle číslo není definitivní, neboť nezahrnuje lidi, kteří trpí „svoje smutky“ sami v soukromí a nevyhledají odbornou pomoc.

Druhá dobrá zpráva je, že můžete vaše smutky porazit. Nebo se o to alespoň pokusit. A znáte to přísloví: „Když se chce, všechno jde“. A já myslím, že tohle za zkoušku určitě stojí. Vždyť jde „jen“ to obrátit svoje myšlení z negace na pozitivum. Probudit se z depresivní letargie, kdy vás nic nebaví a všechno kolem vás je černé nebo šedé a podívat se na svět kolem v lepších barvách. Veseleji. Uvědomit si, že i když třeba zrovna teď prožíváte horší období, tak brzy nastane doba, kdy to bude zase lepší. A ono to lepší bude, protože život funguje vždy ve vlnách, kdy jednou jste dole a jednou nahoře. Rovnováha musí být. Nic na světe není jednostranné.

Pro někoho, kdo je pesimista od přírody, to může být zatraceně těžké, taková změna, ale věřte mi, že to jde. Musíte ale chtít. V tom je základ úspěchu. Chtít začít myslet jinak a jít tak lepším časům naproti. Zkuste se k světu obrátit čelem. Dívat se se vzpřímenou hlavou a úsměvem na rtech do každého nového dne. Vždyť jen to, že jste na světě, je takový malý zázrak a není na škodu si to čas od času uvědomit a připomenout. Pokud si osvojíte pár malých triků, půjde vám to samo a můžete změnit každý svůj obyčejný den na šťastný. A jaké triky to jsou?

štěstí, klid, harmonie, duše, žádný stres
Víte, že cesta ke štěstí je úplně jednoduchá? Zkuste těchto 5 kroků a budete v životě zaručeně mnohem šťastnější!

1. Naučte se říkat, že máte toho druhého rádi

Každý člověk potřebuje vědět, že ho má někdo rád, že ho někdo miluje. Je škoda to svým blízkým neříkat, je to maličkost, která nic nestojí, ale dokáže hodně. Naučte se říkat miluji tě i svými činy. Udělejte občas milé překvapení pro svoji drahou polovičku nebo třeba pro kamarádku. Pro všechny koho máte rádi, určitě to ocení a vy budete mít ze života daleko lepší pocit díky tomu, že dáváte ze sebe to nejlepší.

2. Ráno se na sebe usmějte do zrcadla

Možná, že se sebou nejste zrovna na 100% spokojená, ale určitě se najde něco, co se vám na sobě samotné líbí. Každý den se před zrcadlem pochvalte jak vám to sluší a usmějte se na sebe. Vždyť začínáte další nový den a to znamená spoustu nových příležitostí k čemukoliv. Mějte se zkrátka ráda.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.