primule, prvosenka, petrklíč, jaro
Foto: PixabayFoto: Pixabay, pixabay.com

Co s Petrklíčem doma?

Těmto roztomilým rostlinkám se u vás doma bude nejlépe dařit na chladnějším světlém místě. Teplota 15-20 °C, ani slunce, ani stín, to jsou pro ně ideální podmínky. Pokud chcete, aby vám Primulka krášlila teplejší místnosti, dávejte ji na chladnější místo přes noc.

Zálivka pro Petrklíče bývá někdy oříšek, nesmíte je ani přelít, ani je nechat vyschnout. Zalévejte je do podmisky, ne přímo k rostlince. Substrát by měl být stále lehce vlhký. Hnojit je můžete jednou za dva týdny hnojivem pro balkonové květiny.

Foto: Pixabay

Když u vaší Primulky odkvetou nějaké květy, musíte je odštípnout. Jinak by se rostlina zbytečně vysilovala a nevykvétaly by vám nové květy. Stejně tak odštipujte z Primulky případné uschlé listy.

Když přijde Primulky čas a odkvetou jí poslední květy, nemusíte ji hned zatracovat. Můžete ji přesadit na zahrádku do záhonku. Pokud nemáte zahrádku, můžete zkusit i truhlík na vašem balkoně. Zemina pro Primulky by měla být v ideálním případě směsí písku, kompostované zeminy a rašeliny. Zasazené by měli být na světlém místě, ale ne na místě, kam svítí sluníčko celý den.

Venkovní Primulky pak zalévejte tak, aby měli stále přiměřené vlhko a pravidelně hnojte hnojivem pro venkovní či balkonové květiny. Na zimu je přikryjte chvojím či mulčovací kůrou, aby byly chráněné. Takto přesazené rostlinky vám příští jaro znovu krásně vykvetou a budou vám dělat znovu radost.

DALŠÍ »

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.