Foto: Freepik, freepik.com

Ano, ujišťuji vás, že děláte všechno správně … ale! Ten zakopaný pes je nejspíš v tom, že vy sice víte, jak na to, ale vaše tělo stávkuje a nefunguje tak, jak by mohlo. Samozřejmě, že se jinak hubne ve dvaceti a jinak ve čtyřiceti letech. Nicméně základ je vždy stejný.

První důležitý bod je kalorický deficit. To znamená více energie z těla vydat, než do něj přijmout. A tím druhým důležitým bodem je mít správně nastavený metabolismus. V tom to celé vězí. Bohužel právě metabolismus se s přibývajícím věkem zpomaluje a proto je ve středním věku daleko těžší zhubnout. Správě fungující metabolismus není samozřejmostí a abychom ho měli, musíme proto taky něco udělat.

Takže jak na to?

1.Hodně pijte

Úplně první věc, kterou byste měla udělat hned po probuzení, je vypít sklenici vody s citronem. Tím nastartujete svůj metabolismus na celý den. Naše tělo se skládá ze 70% z vody a je proto důležité dodávat mu dostatek tekutin, nejlépe čisté vody, popřípadě zeleného čaje. A pokud budete pít vodu studenou, vaše tělo musí vynaložit více energie na její „ohřátí“ a to se taky počítá.

2.Snídejte

Nejhorší, co můžete po ránu udělat, je nesnídat. Proto raději začněte svůj den vyváženou snídaní, která by měla obsahovat v případě sladké snídaně ovoce, nejlépe nějakou kaši či jogurt s ovocem, chia pudink a podobné dobroty. Nebo v případě slané snídaně zeleninu, celozrnné pečivo a zdravé tuky, a kvalitní bílkoviny. Můžete si například dopřát šunku s vysokým obsahem masa. Nejlépe domácí, protože je méně slaná, ale i v obchodě seženete šunky opravdu kvalitní.

voda, citron, krása, zdraví, hubnutí, hydratace
5 důvodů proč je voda s citronem tak skvělá a vyplatí se pít! Ano i v zimě!

3.Cvičte dopoledne

Pokud máte možnost, určitě cvičte v dopoledních hodinách. Váš metabolismus se nabudí a budete spalovat rychleji i během dne. Pokud tuto možnost nemáte, cvičte kdykoliv. Jakékoliv cvičení je přece lepší než žádné, že?

4.Pravidelně jezte

Jezte pravidelně více menších porcí. Nejlépe 5-6 porcí během dne. Je to daleko lepší než jíst 3 větší jídla za den. Pokud totiž budete jíst častěji po menších porcích, váš metabolismus si nedá přestávku. Budete spalovat non stop a to přece chcete. Žádné hladovění.

5.Spěte

Dobrý spánek je základem úplně všeho. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří málo spí, mají sklony k tloustnutí. Dopřejte si tedy denně 6-8 hodin nejlépe ničím nerušeného spánku. Vím, že pokud máte malé děti je nerušený spánek čistá utopie, ale zkuste si jej alespoň trochu prodloužit. Váš metabolismus vás za to odmění.

Jak vidíte, těchto 5 praktik není vůbec těžké zařadit do svého dne, do svých denních rutin. Přidávejte pěkně jednu rutinu po druhé a brzy uvidíte výsledky.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.