Foto: Pixabay

Moje babička mi vždy říkala, že dobrá hospodyňka se pozná podle toho, jak čisté má utěrky. Něco na tom bude, protože, když u někoho na návštěvě uvidíte, že používá flekatou, špinavou utěrku, nejspíš nebude mít úplně dobrý pocit. A že právě k tomuto stavu kuchyňské utěrky tíhnou je nad slunce jasné.

Domácí prací gel
Chcete prát levně a přírodně? Pak neváhejte a vyrobte si domácí gel na praní!

Utěrka je asi nejnamáhavější kousek textilu v domácnosti. Jen si uvědomte, co máte první po ruce, když potřebujete utřít vodu nebo pokapanou kuchyňskou linku. Aby vaše utěrky nestrádaly, byly pořád fit a nemusely jste se za ně stydět, musíte se o ně náležitě starat.

Samozřejmě, pokud máte utěrky v tak žalostném stavu, že vypadají jako byste s nimi vytíraly venkovní schody, asi je na místě uvažovat o koupi nových. Nicméně pokud se rozhodnete svoje kuchyňské utěrky zkusit zachránit, tento náš způsob určitě vyzkoušejte. Budete se divit jaký výsledek vás čeká.

Opravdu uvidíte rozdíl!

Kuchyňské utěrky potřebují péči

Jak nejlépe vyprat bavlněné utěrky

Na radu manželovi maminky jsem utěrky vyvářela spolu s trochou pracího prášku a musím uznat, že tato vyvářka dost pomohla, ale pořád to nebylo to pravé ořechové. Tak jsem pátrala a vyptávala se dál. Až jsem přišla na vylepšenou vyvářku a to pomocí oleje a jedlé sody.

pohovka
Dodržujte těchto 5 pravidel a nepořádek u vás doma nemá žádnou šanci

Jedla soda, jak víme je takový domácí všeuměl a dokáže vyčistit cokoliv. A olej? Jak může mastný olej pomoci na špinavé utěrky? Jednoduše. Naváže na sebe veškeré nečistoty, které na utěrkách ulpěly. No proč to tedy nezkusit, že?

Postup je úplně jednoduchý

Do velkého hrnce dejte vařit vodu spolu s odměrkou pracího prášku, jedním sáčkem jedlé sody a dvěma či třemi (podle množství vody) lžícemi stolního kuchyňského oleje.

Do vody naložte utěrky a nechejte přejít varem. Pár minut stačí. Pak nechte utěrky v hrnci naloženy až do vychladnutí a vyperte v pračce běžným způsobem na 60°C.

Budete koukat jak i staré utěrky prokouknou 🙂

Katka

Miluji hezké bydlení a zkrášlování domu a zahrady je moje velká vášeň. Kromě této vášně se celý život snažím porozumět vztahu mezi mužem a ženou, což je také vášeň, i když na trochu jiné úrovni. Na stránkách My všechny mě potkáte v rubrice Domov a také Vztahy a sex.