domov, doma, pořádek, nepořádek, uklizeno, úklid, pravidla
Stačí pár denních rutinních úkolů a váš domov bude jako ze škatulkyFoto: Pixabay, pixabay.com

Jsem si úplně jistá, že to všechny znáte. Každý den na nás čeká hromada důležitých i méně důležitých úkolů. Cestování za prací, samotné zaměstnání, starost o děti a o domácnost a spoustu, spoustu dalšího. A ačkoliv bychom sebevíc chtěly, každý den má přesně odměřených 24 hodin a natáhnout bohužel nejde. Ten vzácný volný čas, který se najde, jistě nechceme strávit jen úklidem. Ano, takový důkladnější hloubkový úklid je čas od času potřeba, ale určitě ne každý den. Jak to tedy udělat, aby naše domácnost vypadala každý den uklizená? Zeptali jsme se obyčejných lidí a sestavili jsme pro vás 5 jednoduchých tipů, která se vyplatí dodržovat, protože pak vás už žádná nečekaná návštěva nepřekvapí.

Jak tedy na to?

1. Stlaní postele

Možná se vám to bude zdát úsměvné, ale je spousta lidí, kteří ráno vyběhnou z ložnice ve spěchu a bez ustlané postele. Přitom to není až taková práce a dojem to udělá veliký. Takže, ať po ránu spěcháte sebevíc, vždy po sobě ustelte postel. Postel zabírá v pokoji hodně místa a tudíž je nejvíce vidět. Proto, když je hezky ustlaná, vypadá celý pokoj hned lépe a uklizený. Nemluvě o situaci, kdy musíte spát na rozkládací pohovce v obývacím pokoji a představě, že při návratu domů, vás čeká stále rozestlaná.

pasta na zuby, čistota, lesk, domácnost, tipy
Věděli jste, že pasta na zuby dokáže mnohem více, než jen vyčistit chrup? Pasta na zuby je čistič, leštidlo i lepidlo v jednom

2. Oblečení na své místo

Je to drobnost, ale velice účinná. Povalující se oblečení po celé místnosti jí na pořádku vůbec nepřidá. Známe to hlavně v dětských pokojích, kdy mlaďochům nevadí ani hora prádla na zemi, tu a tam válející se boty a podobně. Proto hned po příchodu domů pověste kabáty na věšák, boty vyrovnejte do botníku, svlečené oblečení do skříně a špinavé hoďte do koše na prádlo. Uvidíte, že budete mít hned lepší pocit. A nezapomeňte to naučit všechny členy rodiny, ať v tom nejste sama!

3. Ukliďte večer kuchyni

V mnohých rodinách je to kámen úrazu. Nikdo se do toho nehrne, známe že? Zkuste ale být na sebe přísní a nejlépe zapojte všechny členy rodiny, kteří už dorostli do věku mytí nádobí. Večer zkrátka nechoďte spát, dokud nebudete mít čistý dřez a pracovní plochy v kuchyni. Stojí to za to. Uvidíte, že ráno bude hned příjemnější, když nebudete muset hledat čistý hrnek na kafe.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.