okurek, okurka, vitamíny, síla, příroda, hubnutí, hydratace, voda, pleťová maska, pleť
Salátová okurka, foto: RawpixelsFoto: Pixabay, pixabay.com

Dnes ale bude řeč o jiné okurkové sezóně. O takové, kterou si budete chtít dopřávat pravidelně po celý rok. Věřte mi, mám to stejně. Dnes vám totiž představíme klasické salátové okurky v jejich nejlepší formě. Tyto okurky jsou totiž přírodní, zelený zázrak. Čtěte dál a dozvíte se, kolik dobrého se v nich skrývá.

Pro dietu i pro zdraví

Zelené plody okurky bychom měli zařadit do svého jídelníčku nejen pro jejich lahodnou a svěží a chuť, ale hlavně pro jejich celkový přínos našemu zdraví.
Okurky obsahují až 95% vody! Jde tedy o potravinu velice vhodnou, když se snažíte zhubnout a držíte dietu. Jíte prakticky jen vodu a díky tomu nepřiberete, no kdo by to nechtěl, že?
Mimoto působí okurky na tělo močopudně a pomáhají tak odvádět z těla nežádoucí toxiny. A to v dnešním toxickém světě není vůbec na škodu, ba naopak.

voda, zdraví, zima, otužování,
Světu vládne otužování! Měly byste to vyzkoušet, protože kdo dá ranní studenou sprchu je vítěz!


Kromě schopnosti takto detoxikovat tělo navíc salátové okurky podporují správné fungování zažívání. Ne nadarmo se ke smaženým a „těžkým“ jídlům podává okurkový salát nebo kyselé, naložené okurky. Okurky totiž dokáží zklidnit žaludek. Ony ty naše babičky moc dobře věděly, proč je k nedělnímu obědu okurkový salátek nejlepší 🙂

Kromě již zmíněné vody, obsahují okurky spoustu vitamínů. Například vitamín A, vitamín B, C a vitamín K. Okurky také obsahují zásadité minerály a to draslík, vápník, fosfor, hořčík a síru a jsou tak výborné při překyselení organismu.

Okurky také umí:

  • udržovat zdravé srdce a cévy
  • snižovat krevní tlak
  • pomáhat při léčbě revmatismu
  • snižují riziko rakoviny – chrání naše vnitřní orgány jako jsou plíce, prostata, děloha, vaječníky
  • mají nulový glykemický index – jsou tedy výborné pro diabetiky
  • prospívají zdravé psychice – jsou taková potravina dobré nálady
  • dokáží ochlazovat orgány – je dobré je podávat při horečce, kterou velice dobře tlumí

Prospívají i naší kráse

Teď by měli zpozornět i ti, kteří okurkový salát zrovna nemusí, protože kromě výborných účinků na naše zdraví, jsou okurky skvělé i pro naši krásu. Přikládání proužků z okurkových slupek na obličej, dělali naše maminky i babičky. A dobře věděli proč. Okurky totiž mají schopnost regenerovat a vyživovat pokožku a dokonce dokáží vyhladit i drobné vrásky kolem očí. Stačí si dopřát chvíli klidu s okurkami na obličeji a vaše pleť vám poděkuje.

Jaké pleťové a vlasové masky si můžete dopřát se dočtete na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.