doma, domov, homeoffice, motivace, práce
Správná motivace je velice důležitá při práci z domuFoto: Pixabay, pixabay.com

1. Mějte cíl a udržujte jeho vidinu stále před sebou. Může to být cíl větší nebo i menší, vy sami nejlépe víte, co na vás platí. Jestli je váš cíl dovolená někde v tichomořském ráji, chatička někde u rybníka nebo vlastní firma je nepodstatné. Důležité je, že máte svůj cíl.

2. Napište si svůj plán a držte se ho. Mějte plán na den, na týden i na měsíc. Plánujte si svoji práci i zábavu. Bez sepsaného plánu se budete jen plácat na místě a nikam se neposunete. Svůj plán a své úkoly musíte dopodrobna znát.

3. Když před sebou máte velký úkol, může se vám zdát, že je nemožné ho včas splnit. Ale jelikož nic není nemožné, tak i velké úkoly nejsou nesplnitelné. Stačí si je rozdělit na menší a budou se vám plnit lépe. Není lepší motivace než odškrtnout další položku ze seznamu a vidět, kolik jste toho už zvládli

štěstí, klid, harmonie, duše, žádný stres
Víte, že cesta ke štěstí je úplně jednoduchá? Zkuste těchto 5 kroků a budete v životě zaručeně mnohem šťastnější!

4. Pro váš dobrý výkon a motivaci je maximálně důležité, aby jste byli v psychické pohodě. Dělejte pro svou mysl všechno o čem víte, že vám pomáhá. Vědomě si naordinujte meditaci, relaxační hudbu, odpočinek, procházku v přírodě a sportovní vyžití. Je vědecky dokázané, že každodenní sportovní vybití dodává radost a posiluje naši kreativitu.

5. Žijte přítomností a nezatěžujte svoji mysl špatnou minulostí, minulými neúspěchy a prohrami. Naopak se dívejte kupředu a stále si připomínejte to, co se vám již v životě povedlo. Pokud budete někdy v koncích, klidně si své dosavadní úspěchy sepište na papír a pravidelně si je připomínejte.

6. I přes nabitý program si najděte čas na své koníčky. Přečtěte si další kapitolu v rozečtené knize, upleťte pár řad na rozpleteném svetru nebo dokončete rozpracovanou báseň. Pokud totiž před sebou uvidíte stále jen pracovní zatížení, je jisté, že vás za čas přepadne psychická nepohoda. Únava a deprese pak na sebe nenechají dlouho čekat.

žena, sport, běh, cvičení, kondice
Proč je tak skvělé běhat? Vyženete z hlavy starosti a budete mít štíhlé tělo do plavek

7. Obklopujte se pouze pozitivními lidmi a pozitivními zprávami. Pokud víte, že vám sledování zpráv nedělá dobře, že se kvůli tomu, co se děje kolem nás cítíte zle, jednoduše je nesledujte. Nečtěte je a ani je nezapínejte v televizi. Zkrátka si je zakažte. Naordinujte si vlastní pozitivní svět a pozitivní zprávy, buďte v kontaktu s lidmi o kterých víte, že vás umějí rozesmát a mají sami pozitivní pohled na svět. Negaci ze svého života vědomě vymažte.

8. Snažte se nerozptylovat a berte soustředěnost pozitivně, ne za trest. Chvilku na instagramu či facebooku si dopřejte až doděláte rozdělanou práci, bude vás to pak lépe motivovat svoji práci dodělat. Mějte pak svou „sociální chvilku“ jako odměnu. Jinak vás ty všudypřítomné sociální sítě pohltí do svých chapadel a bude jim úplně jedno, že máte večer odevzdat dokončenou práci.

9. Nezapomínejte, že i malé každodenní úspěchy jsou velice důležité. Naučte se vždy večer srovnat si v hlavě, co se vám ten den povedlo. Podívejte se na svůj odškrtaný denní seznam a co je nejdůležitější: pochvalte se za to!

Přejeme Vám všem, aby každý Váš den byl úspěšný!

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.