žena, sport, běh, cvičení, kondice
Foto: Pixabay, pixabay.com

1.Běhat zvládne téměř každý

Mladí i starší. Běh je vhodný téměř pro každého. Pro každého, kdo má rád aktivní životní styl i pro ty, kdo mají raději klidnější tempo. Tempo vašeho běhu si totiž určujete sami podle sebe a svých možností. Musíte dát ale pozor na své zdraví. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, poraďte se o vašem úmyslu začít běhat se svým lékařem.

2.Běhání není finančně náročné

K běhání nepotřebujete žádné nákladné speciální sportovní nářadí. Nemusíte chodit do drahých posiloven a na drahé sportovní lekce. Běhat můžete prakticky všude a kdy se vám zachce. Jedinou investicí, kterou doporučujeme jsou kvalitní běžecké boty, aby vás nebolely nohy a klouby.

3.Běháním zhubnete

Kdo by to nechtěl. Běh je aerobní cvičení, při kterém spalujete tuky. Musíte ale běhat pravidelně. Začněte pomalu, 20 minut každý den a postupně se vypracujte na 3x týdně hodinku na čerstvém vzduchu a kila půjdou postupně dolů. Navíc se vám díky běhání zpevní postava a vyrýsují svaly.

4Budete mít lepší náladu

Je dokázáno, že při běhu se vám v těle vyplavují endorfiny, tedy hormony dobré nálady. Je jedno jestli běháte ve skupině nebo v páru s někým blízkým, s nímž si můžete při běhu povídat nebo běháte sami a kocháte se krásami okolí. Při běhu si vyčistíte mozek, odbouráte stres, přijdete na lepší myšlenky a celkově se vám zlepší nálada. A to je v dnešní době maximální bonus, který potřebuje téměř každý.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.