běžecké boty
Foto: Bigstock

1.Běhat zvládne téměř každý

Mladí i starší. Běh je vhodný téměř pro každého. Pro každého, kdo má rád aktivní životní styl i pro ty, kdo mají raději klidnější tempo. Tempo vašeho běhu si totiž určujete sami podle sebe a svých možností. Musíte dát ale pozor na své zdraví. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, poraďte se o vašem úmyslu začít běhat se svým lékařem.

2.Běhání není finančně náročné

K běhání nepotřebujete žádné nákladné speciální sportovní nářadí. Nemusíte chodit do drahých posiloven a na drahé sportovní lekce. Běhat můžete prakticky všude a kdy se vám zachce. Jedinou investicí, kterou doporučujeme jsou kvalitní běžecké boty, aby vás nebolely nohy a klouby.

3.Běháním zhubnete

Kdo by to nechtěl. Běh je aerobní cvičení, při kterém spalujete tuky. Musíte ale běhat pravidelně. Začněte pomalu, 20 minut každý den a postupně se vypracujte na 3x týdně hodinku na čerstvém vzduchu a kila půjdou postupně dolů. Navíc se vám díky běhání zpevní postava a vyrýsují svaly.

4Budete mít lepší náladu

Je dokázáno, že při běhu se vám v těle vyplavují endorfiny, tedy hormony dobré nálady. Je jedno jestli běháte ve skupině nebo v páru s někým blízkým, s nímž si můžete při běhu povídat nebo běháte sami a kocháte se krásami okolí. Při běhu si vyčistíte mozek, odbouráte stres, přijdete na lepší myšlenky a celkově se vám zlepší nálada. A to je v dnešní době maximální bonus, který potřebuje téměř každý.

Sabina

Velmi ráda se o sebe starám, ráda hezky vypadám, a proto mám v redakci My všechny na starosti rubriku o Zdraví a kráse a Stylu všeobecně. Taky občas něco uvařím a když můj kulinářský výtvor projde nesmlouvavým redakčním hodnocením, představím vám ho v Receptech :-)