Foto: Pixabay, pixabay.com

V životě každého občas přijdou chvíle (někdy i měsíce a možná i roky), kdy zůstanete na nějakou dobu bez partnera, bez intimností, bez vášně a bez sexu. Někdo toto období překoná lehce a projde jím s hlavou vztyčenou a druhý v období bez sexu trpí jako zvíře. Jisté je, že sex k životu dospělých lidí patří a je jeho nedílnou součástí. Co dokáže takové bezsexuální období s lidským tělem provést?

Všechno to začíná v hlavě

Psychika je mocná a dokáže člověka potrápit víc, než by si kdy připustil. Dalo by se říct, že muži to mají jednodušší (zase), dokážou totiž striktně oddělit touhu po fyzickém sexu od touhy po partnerství. Nedostatek sexu si kompenzují masturbací a touha po partnerství a spřízněné duši v tom vůbec nehraje roli.

Naopak my ženy máme sex spojený především s partnerstvím, láskou, citem a spřízněným člověkem. Proto je pro ženy doba bez sexu těžší než pro muže. Chybí nám totiž jak fyzický pocit ze sexu, tak psychický pocit při milování druhým člověkem. Chybí to citové spojení, chybí láska. K čemu pak toto strádání vede?

lidé, společnost, úspěch, tajemství, štěstí, chtít víc
Chcete od života víc než máte teď? Odhalte s námi tajemství úspěšných lidí

Když je nemocná psychika, je nemocné i tělo

Nedostatek sexu a lásky způsobuje problémy nejen v hlavě, ale také v těle. Zhoršený stav mysli zhoršuje také stav těla. Mohou se prohloubit nejen depresivní a chmurné stavy. Hrozí také zhoršení alergií, dýchání, hrozí špatný spánek a rozhozené stravování. Nastupuje únava, najednou máme špatnou pleť a věčně nás bolí hlava. Všechno nás rozčiluje a jsme bez energie. Nedostatek sexu dokonce zhoršuje imunitu a hrozí nám tak častější onemocnění.

Jak z toho ven?

Ne, neskákejte kvůli chvilkovému sexu do postele prvnímu, který se namane. Ani druhému a třetímu. Pokud jste bez partnera a bez sexu už takovou dobu, že si ani nepamatujete, kdy to naposledy bylo a je toho na vás už moc, musíte na to jít jako chlap. Nemusíte oddělovat sex od lásky, protože ty dvě věci k sobě patří jako podšálek k šálku. Stačí si uvědomit, že vždycky je jeden člověk, kterému můžete, a měly byste, dát obojí. Vy sama!

štěstí, klid, harmonie, duše, žádný stres
Víte, že cesta ke štěstí je úplně jednoduchá? Zkuste těchto 5 kroků a budete v životě zaručeně mnohem šťastnější!

Dejte lásku sama sobě

Nebojte se masturbace a sebelásky. Dopřejte si fyzickou rozkoš a dopřejte si také dostatek sebelásky. Rozmazlujte se. Rozmazlujte se tak, jak to máte ráda, a to úplně ve všem. A protože ten, kdo se má rád, vysílá tyto signály kolem sebe, určitě se časem objeví někdo, kdo vám rád dá obojí. Sex i lásku.

Hodně štěstí!

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.