krása, zdraví, nehty, péče, lak na nehty, manikůra
Manikúra v domácích podmínkáchFoto: Pixabay, pixabay.com

Jak si poradit s manikúrou doma?

Aby jste dosáhla krásných nehtů, nemusíte běhat každých pár týdnů do salónu. S trochou cviku zvládnete skvělou manikúru

1. Nejprve je potřeba důkladně nehty odlakovat. Nejlépe tak, že si na vatu či vatový tampon nanesete odlakovač, tampon položíte na nehet, necháte pár vteřin působit a setřete. Používejte odlakovače bez obsahu acetonu, aby jste neměla nehty vysušené.

2. Důležité je také nehty správně zapilovat. To znamená pilovat vždy jedním směrem, od vnějších krajů ke středu. Pokud budete nehty pilovat sem a tam, budou se vám třepit a následkem toho lámat. K pilování nehtů používejte nejlépe skleněné pilníky, které neničí nehty a navíc, kvalitní skleněný pilník vám vydrží celý život, pokud ho nerozbijete.

Dopřejte svým rukám odpočinek

3. Po zapilování nehtů dopřejte rukám na pár minut lázeň v teplé vodě. Přidejte do ní kapku tekutého mýdla a dětský či olivový olej. Ruce poté hydratujte krémem a nezapomeňte na kůžičku okolo nehtů. Změklou kůžičku nestříhejte, mohlo by dojít k zanesení infekce. Lépe je jí jen zatlačit.

4. Jelikož jste si natřely ruce krémem, musíte znovu použít odlakovač na nehty a pomocí něj setřít z nehtů zbytky krému, jinak by vám lak na nehtech špatně držel.

Závěr patří barvičkám

5. Poté přichází na řadu lakování. Nejprve použijte podkladový lak. Vaše nehty zpevní, vyživuje a ochrání je před skvrnami, které může způsobit barevný lak. Každou vrstvu laku musíte nechat pořádně zaschnout. Barevný lak nanášejte nejlépe metodou 3 proužků. První tah uprostřed a pak tah na každé straně nehtu. Je lepší nanášet lak ve dvou vrstvách než v jedné silnější, lépe potom schne. Jako poslední pak naneste vrstvu krycího průhledného laku. Ten naneste i na spodní stranu nehtu a podél špiček, aby jste zamezila loupání laku.

6. Nakonec, aby byla vaše manikůra opravdu dokonalá, pomocí vatové tyčinky a odlakovače odstraňte případné nedostatky z okolí nehtů.

Jak vidíte, domácí manikúry opravdu není třeba se bát. Potřebný cvik získáte velice brzy a vaše ruce budou dokonalé. Pamatujte ale, že se vždy vyplatí investovat raději do kvalitních laků na nehty, než do příliš levných a méně kvalitních. Jen tak vám pečlivě nalakované nehty vydrží bez olupování i týden.

Máte nějaké svoje tipy a vychytávky na domácí manikúru?

Jakou preferujete barvu laku? My v redakci například milujeme jakékoliv odstíny červené. Máte raději přírodní nenápadné nehty nebo jste žena činu a nosíte jen rudé nehty? Napište nám.

Jaké barvě laku na nehty dáváte přednost?

Černá8%
Moderní zářivé neonové barvy13%
Nenápadná nude a béžová31%
Průhledná a jemně perleťová34%
Jakákoliv podle nálady10%
Rudě červená4%
Celkem hlasů: 117
Anketa už skončila

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.