Foto: Freepik, freepik.com

Tříkrálová sbírka probíhá vždy na začátku roku, v období svátku Tří králů a letos se koná již po dvacáté čtvrté. Začala 1. ledna, končí 14. ledna a je to svým rozsahem největší dobročinná sbírka u nás. Zapojte se do ní i vy.

Své dary můžete dávat Tříkrálovým koledníkům do zapečetěných kasiček nebo do kasiček, které jsou dostupné na veřejných místech, v obchodech, kostech či městských úřadech. Pokud nebudete mít štěstí na koledníky a nepotkáte ani žádnou kasičku, můžete přispět i on-line přímo na webových stránkách Tříkrálové sbírky, kde také najdete veškeré bližší informace k této velké dobročinné akci. Svůj dar můžete také přispět formou dárcovské sms. Možností jak přispět je tedy mnoho.

Vánoce, Tři králové, konec, mudrcové, svátek, oslava, sbírka, charita
Tři králové – svátek mudrců z východu, který oficiálně ukončuje vánoční svátky

Tříkrálovou sbírku tradičně provází také Tříkrálový koncert. Ten letošní se uskuteční v neděli 7. ledna v Městském divadle Brno a můžete jej sledovat od 18 hodin na televizním programu ČT1. Na koncertě vystoupí například zpěvačka Barbora Poláková, zpěvák Ben Christovao nebo kapela Čechomor. Koncert budou moderovat Martina Kociánová a Jan Čenský a kromě živých hudebních vystoupení se na něm dozvíte tak kde všude, komu a jak peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají.

Oficiální web Tříkrálové sbírky je www.trikralovasbirka.cz .

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.