Foto: Freepik, freepik.com

Říká se, že neléčená rýma trvá sedm dní a ta léčená týden. Co je na tom pravdy? Každý to má asi trošku jinak, ale je jisté, že když se nachladíme a chytneme rýmu, pár dní nás určitě potrápí. Když ale budeme dodržovat pár zásad, kurýrování bude rychlejší. Protože co si budeme povídat, kdo by se chtěl s nachlazením trápit déle, než je nutné.

První pomoc při nachlazení:

1.Teplo a klid

Kdo má tu možnost, domluvte si v práci volno a zůstaňte aspoň den dva doma. Nejen že nenakazíte kolegy a lidi kolem vás, ale klid a teplo doma pod peřinou vám pomohou překonat první dny nachlazení. A ty bývají nejhorší, to všichni víme. Ostatně, když se člověk cítí pod psa, ani se mu nechce z postele vylézt.

2.Vitamíny

V době nachlazení jsou vitamíny maximálně důležité. Nadopujte se především vitamínem C, zásoba pomerančů a citronů by měla být v zimních měsících doma neustále. Kromě vitamínu C vám udělá velice dobrou službu také doplnění zinku a hořčíku.

3.Zázvor a česnek

Vsaďte na sílu přírody a pijte horký zázvorový čaj s citronem. Nejenže do sebe dostanete tolik potřebné tekutiny, ale zázvor vám jako přírodní zabiják virů nastartuje imunitu. To samé platí o česneku. Česnek je známý jako přírodní antibiotikum a můžete si ho tedy dopřávat v množství a formě jaké snesete. Někdo nedá dopustit na silnou česnečku, jiný si raději plátky čerstvého česneku posype namazaný chleba ke svačině.

Není vám dobře a přidala se ještě teplota?

Tři nejrychlejší a nejúčinější tipy na nachlazení už znáte. Co když se ale k rýmě a kašli přidá ještě teplota?

Zvýšená teplota kolem 37 °C znamená, že vaše tělo bojuje proti nemoci. Ve většině případů není na škodu a poměrně rychle odezní.

Pokud vás ale přepadnou teploty vyšší než 38 °C trvající déle než dva až tři dny, měli byste zvážit návštěvu lékaře, abyste se ujistili, že se nejedná o nic závažnějšího.

Náš tip:

K rychlé úlevě od rýmy a nachlazení vám pomůže také rýmovník. Z něj si můžete připravit výborný čaj proti kašli nebo mast, která vám uleví od bolavého a ucpaného nosu a od bolesti hlavy.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.