Zahoďte negaci a buďte šťastní
Foto: Freepik, freepik.com

Jak změnit své myšlení?

1.|Chce to nadhled

Snažte se vidět věci s nadhledem a pozitivně. Jste zvyklí, že už předem očekáváte, že něco dopadne špatně? Tak teď to vědomě přehodnoťte a řekněte si: no a co? Povede se to příště! Zbytečně se nerozčilujte nad věcmi, které nemůžete měnit. Pokud tohle dokážete, máte za sebou první metu na cestě k pozitivnu.

2.Odpuštění

Odpusťte staré křivdy. To je velice těžký, ale také velice důležitý krok. Musíte se totiž odprostit od minulosti a myslet na to, co pěkného vás čeká v budoucnosti. Vracet se stále ke starým křivdám nemá žádnou cenu, stejně tak jako pitvání problémů a nezdarů, které nemůžete nijak změnit. Jen se tím psychicky vyčerpáváte a ztrácíte sílu kvůli zbytečnostem. Hleďte dopředu.

3.Odpočinek

Udělejte si čas na odpočinek. Pokud se cítíte psychicky a fyzicky vyčerpaní je těžké vidět a smýšlet pozitivně. Aby vaše mysl viděla slunce, musí odpočívat. Dopřávejte si dostatek kvalitního spánku a relaxace. Ke klidu vám mohou pomoci dýchací cvičení, meditace nebo cvičení jako je třeba jóga. Na spoustu lidí také dobře zabírá jogging. Při běhání zaženou negativní myšlenky snáze.

4.Radost z toho, co děláte

Dělejte to, co vás baví. Pozitivní mysl velice ovlivňuje také to, co děláte. Vaše práce by vás měla naplňovat. Pokud tomu tak úplně není a nejde to změnit, vynahraďte si to ve svém volném čase a dělejte to, co máte rádi. Pokud vás nebaví cvičení, ale četba knih nebo vaření, čtěte a vařte.

5.Nesrovnávejte se s ostatními

Důležitá strategie pro pozitivní mysl je také nesrovnávat nesrovnatelné. Mám tím na mysli dokonalé fotografie na sociálních sítích. Že výsledek vaší práce nevypadá jako na instagramu vašeho oblíbence? To přece nevadí, jde o ten tvůrčí proces, který vám přinesl radost. Že to u vás doma nevypadá jako na fotkách z časopisu? Nevadí, vy jste zase třeba strávili celý den s rodinou v přírodě. Vězte, že ty vystajlované fotky mají jedno společné. Je za nimi spoustu času a práce, i když se snaží tvářit, že jsou to jen náhodně pořízené snímky do rodinného fotoalba. Proto je důležité nesrovnávat, dokonalost neexistuje. Důležité je to, co se líbí vám.

6.Méně stresu

Odbourejte stres. Pozitivní přístup k životu je možný pouze tehdy, nejste-li stresovaní okolnostmi, které se vám nelíbí a které snadno můžete změnit k obrazu svému, ale z nějakého důvodu jste se k tomu ještě neodhodlali. Pokud tedy máte před sebou plný seznam nesplněných úkolů nebo každodenní starosti, že zase nevíte co si obléct, nemůžete se pozitivně naladit. Všimněte si, že jsou to zdánlivě maličkosti, které není těžké změnit. A pokud to uděláte, bude vám jednoznačně lépe. Tak do toho.

Vytřiďte si šatník, ať víte, co v něm vlastně máte. Ukliďte si doma, ať nejste ve stresu, že nečekaná návštěva uvidí ten nepořádek, nebo že už zase nemůžete najít to, co hledáte. Začněte plnit své úkoly včas, ať nejste před jejich uzávěrkou ve stresu, že to zase nestíháte. Pokud máte problémy s financemi a váš pesimismus se přiživuje myšlením na to, co bude až přijde čas něco nečekaného zaplatit, myslete na to dopředu a pro tyto situace si spořte. Budete klidnější a pozitivnější, protože budete vědět, že vás nečekaný výdaj nepřekvapí.

7.Vděčnost

Každý den buďte vděční. Jednoduše pozitivně se naladíte, když si uvědomíte, za co všechno můžete být vděční. Určitě toho není málo. Každý večer před spaním si udělejte takové malé cvičení a řekněte si, za co dobrého životu vděčíte. Pokud při svém výčtu narazíte na negativní problém, emoce či lidi o kterých víte, že vám nic pozitivního do života nepřináší, popřemýšlejte jak je vyřadit ze svého života. V případě lidí, to nebude jednoduché, ale někdy to nejde jinak než negativní vztahy od sebe úplně odstřihnout.

DALŠÍ »

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.