Francie, móda, pruhované triko, baret, balerínky
Foto: Pixabay, pixabay.com

Ve světě žen a módy je francouzský nebo také pařížský styl velice známý pojem. Je to proto, že francouzské ženy jsou obecně velmi šik a elegantní, a to při každé příležitosti. Kdo někdy sladkou Francii navštívil, jistě mi v tomto tvrzení dá za pravdu.

Samozřejmě, že se i ve Francii, stejně jako kdekoliv jinde, najdou výjimky, které se drží, tak nějak mimo módní dění a vůbec jim to nevadí. Většina Francouzek jsou ale krásné a upravené prakticky kdykoliv, i když jdou třeba jen venčit psa. A jsou takto naprosto přirozené. Jeden by řekl, že se s citem pro módu už narodily. A aby taky ne, ve většině případů je jim cit pro estetično vštěpován už od malička.

Není to jen o módě, je to o životním stylu

Francouzský styl je něco mnohem víc, než jen cit pro módu. Francouzky vědí, že je důležité hlavně se dobře cítit, protože jen ten, kdo se cítí dobře, ve finále také dobře vypadá.

Řídí se tak několika jednoduchými pravidly:

1. Znají svojí velikost a není jim po chuti rvát se do džín o dvě čísla menších. Vědí, že nebudou vypadat lépe, ba naopak. Znají svůj typ postavy a svoji opravdovou velikost a podle toho se také oblékají.

2. Dbají na celkovou úpravu svého zevnějšku, protože vědí, že pokud o sebe nebudou dbát jako o celek, nikdy to nebude ono. Potrpí si na pravidelné návštěvy kadeřníka a kosmetiky, na spánek a hlavně na to, aby měly ze sebe stále dobrý pocit.

3. Dělají to, co je baví a jsou přirozené. Nepřehánějí to s výrazným líčením, protože vědí, že to nevypadá dobře. Stačí jim tzv. nahé líčení v kombinaci s výraznější rtěnkou a je to. Jsou jednoduše krásné, prototože vědí, že méně je více.

4. Dokážou kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. Nebojí se smíchat skvělý úlovek ze sekáče se značkovou kabelkou či botami. Nevystavují všem kolem na odiv, že mají na sobě něco značkového a velmi drahého. Naopak, nosí i ty nejdražší věci s lehkostí, jako by je koupily někde ve výprodeji. A přes tyto zdánlivě nesourodé kombinace drahých a levných věcí, je jejich styl velmi jednoduchý, nepřeplácaný a skvěle nositelný.

5. Jsou sebevědomé. Věří si a nebojí se ukázat své pravé já. Užívají si života naplno a nenechávají se příliš svazovat pravidly.

Styl vhodný pro milovnice minimalismu

U Pařížanek, ale i obecně u většiny francouzských žen platí snad více než kdekoli jinde pravidlo „méně znamená více“. Tímto pravidlem se řídí ve svém životě nejraději.

Základem jejich šatníku je černá, bílá, béžová a tmavě modrá barva. Tedy barvy, které se dají skvěle kombinovat. Barevný akcent dodávají zpravidla červenou barvou, ale určitě by jste u nich našly i jiné barvy, jen v daleko menší míře než jinde.

Francouzky nemají ve zvyku utratit celou svoji výplatu za spoustu oblečení, bot či doplňků, které by jim pak jen ležely ve skříních. Nedělají unáhlené nákupy a nepodléhají bezhlavě módním trendům. Ne. Francouzské ženy si raději pořídí méně kousků oblečení, ale zato takové, které se dá mezi sebou dobře kombinovat, aby měly jistotu, že budou mít vhodné oblečení na každou příležitost.

Na co si Francouzské ženy ale potrpí jsou šátky a šálky. Je to takové jejich poznávací znamení. Nosí je snad při každé příležitosti, kolem krku či ve vlasech nebo jen tak přivázané na kabelce.

A za co tedy utrácejí úplně nejraději?

Dopřávají si kvalitní a dobré jídlo. Raději si dopřejí drahou láhev vína, než aby si koupily nějaký nový módní výstřelek. Strávit příjemný večer ve společnosti svých přátel je pro ně zkrátka důležitější než vrtkavá móda.

A o tom přeci život je. Člověk ho nesmí brát příliš vážně, ale užívat si jej s lehkostí a úsměvem na tváři. Dělat to, co ho baví a co mu dělá radost a nezabývat se zbytečnostmi.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.