Kdo by si měl raději dát na Kustovnici pozor?
Pozor by si také měli dát lidé, kteří užívají léky na ředění krve, lidé co mají příliš vysoký nebo naopak příliš nízký krevní tlak, nebo lidé trpící alergií na ovoce. Ženy v období těhotenství nebo kojící ženy, by měly být s denním množstvím Kustovnice také opatrnější, není však na škodu, když si ji občas dopřejí.
Ovoce radosti
Jak název rostliny napovídá, Goji pochází z Číny a tamní obyvatelé ji nazývají ovoce radosti. Asi nejvíce v oblibě ji mají v podobě čaje, který si můžete podle našeho receptu připravit doma i vy.
Jak na přípravu čaje?
Dejte vařit jednu lžíci bobulí Goji do ¼ litru vody. Vařte 15 minut a vychlazené můžete popíjet v průběhu dne. Vařené plody z čaje můžete zkonzumovat také.
Kdo neholduje čaji, ten si může připravit Goji smoothie
Namočte do vody asi 2 lžíce bobulí Goji a nechejte je nabobtnat. Poté je smíchejte s jedním rozmačkaným banánem, hrstkou jahod a šálkem čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Jistě si pochutnáte.
Kromě příprav lahodného čaje či smoothie můžete Kustovnici jíst buď přímo, a to jak čerstvou, tak i sušenou. Můžete ji také přidat do celé řady jídel a sladkých moučníků.
Co vy a Goji? Už jste se spolu seznámili a chutná vám? Podělte se s ostatními o své recepty v naší diskuzi.