Prázdniny končí a nastává škola
Foto: Rawpixel, rawpixel.com

Jak já neměla ráda konec prázdnin! Ne, že bych neměla školu ráda, ale představa, že po tak dlouhém období klidu zase nastanou všechny ty povinnosti, mě dokázala úplně rozhodit. Vzpomínám si, že mi moc pomáhalo soustředit se na to dobré, co se ve škole stalo a co se povedlo. Taky jsem měla (a pořád mám) ráda nákup školních potřeb, to jsem si opravdu užívala. Sepsala jsem vám pár tipů, jak dítěti usnadnit začátek školního roku.

1.

Povídejte si o škole a vyprávějte si, co pozitivního se ve škole kdy stalo. Vy, co máte prvňáčky, vyprávějte jim svoje zážitky ze školy a zavzpomínejte na svá školní léta. A vy, co máte druháčky a starší děti, povyprávějte si školní zážitky navzájem. Připomeňte dětem, že je čekají kamarádi a oblíbené činnosti ve škole a v družině.

2.

Nakupte školní pomůcky a vyšperkujte doma školákovo pracovní místo. Nechte děti vybrat si školní pomůcky, ať mají radost, že jim aktovka bude slušet a školní penál, že se bude na lavici krásně vyjímat. Dnes je takových možností, že si musí vybrat úplně každý. Nezapomeňte ani na pracovní místo i doma. U uklizeného stolu s novou hezkou lampičkou nebo třeba novým stojánkem na tužky se budou dělat školní úkoly skoro samy.

škola, vzdělanost, předškolák, školák
Co všechno by měl umět předškoláček při nástupu do základní školy?

3.

Škola začíná opravdu za pár dní a je tak nejvyšší čas zavést zase trošku režim. Večer chodit dřív spát a ráno začít vstávat tak, aby to nebyl 4. září pro všechny šok. A když píšu -pro všechny, tak myslím opravdu pro všechny, protože nástup do školy a ranní vypravování se je stresující nejen pro děti, to všichni dospěláci ale víme, že?

4.

Nastartujte mozky a začněte každý den opakovat základní učení. Je samozřejmě hezké si poslední dny prázdnin ještě užít, ale aby se pak ve škole nepřišlo na to, že váš druháček zapomněl polovinu písmenek nebo že se staršímu dítku z hlavy vypařila celá malá násobilka. Právě teď je ten správný čas si všechny základy ještě honem zopakovat.

Máte také nějaké osvědčené tipy na začátek školního roku? Sem s nimi. Napište nám je do naší diskuze 🙂

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.