tipy, jablka, jablečný ocet, úklid, péče, domácnost, čistota
Podzimní sklizeň jablekFoto: Pixabay, pixabay.com

Čistě přírodní produkt

Původ jablečného octa je patrný už z názvu, získává se z čisté šťávy z jablek. Ta se nejprve nechá zkvasit na mošt a ten poté projde druhým zkvašením, díky kterému z něj vznikne jablečný ocet. Je to tedy opravdu čistě přírodní produkt. Proč je jablečný ocet v mnoha domácnostech tak oblíbený je více než jasné. Je jemnější než ten „obyčejný“ a nemá tak silnou štiplavou octovou vůni.

Plný zdravých věcí

Jablečný ocet obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek, velice prospěšných pro lidské tělo, například vitamíny skupiny B, vitamín C a Beta-karoten. Z minerálů je to draslík, železo, vápník či hořčík. Dále pak hlavně kyselinu octovou, díky které má tu správnou kyselou chuť a nejen to, díky této kyselině nám pomáhá v boji s nežádoucími kilogramy a to je jistě dobrá zpráva, že?

Jablečný ocet nám tedy pomáhá snižovat váhu, a upravuje zároveň i naše zažívání. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při léčbě infekcí močových cest a co víc, podporuje naši imunitu. Dokáže odstranit pálení žáhy, jako i bolesti při artritidě a DNĚ.

Jablečný ocet využijete opravdu všude

Jak vidíte rozsah jablečného octa je opravdu velice široký a prozradím vám více tipů, jak můžete jeho sílu využít ve svůj prospěch.

1.Na vlasy

Jablečný ocet je výborný při péči o vlasy, které dokáže krásně vyživit a dodat jim přirozený lesk. Pokud vás trápí lupy, určitě vyzkoušejte octovou masku:
Smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1:1. Naneste směs na pokožku hlavy a nechejte působit 15 minut. Poté smyjte.

Jablečný ocet zklidní pokožku hlavy a působí proti tvorbě lupů. Aplikujte 1x týdně, u barvených vlasů 1x za měsíc. Nebo po umytí vlasů použijte tuto směs místo kondicionéru a budete mít vlasy krásně lesklé a vyživené.

2.Na pleť

Jablečný ocet je také výborný jako tonikum na pleť. Smíchejte jeden díl octa a dva díly vody a pomocí vatových tamponů jím potírejte obličej. Pánové by zase mohli ocenit jablečný ocet jako vodu po holení. Stačí když jej smícháte s vodou 1:1.

Další tipy na využití tohoto skvělého pomocníka plus tip na jeho výrobu se dočtete na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.