olej, kokosový olej nemoc, očista tělo, pleť, vlasy, zuby, zdraví, krása
Foto: Pixabay, pixabay.com

Očista těla olejem

Oil pulling. Tato stará Ajurvédská metoda očisty těla od škodlivin spočívá v tom, že člověk převaluje ve svých ústech olej. Možná si teď říkáte, co je to za nesmysl, ale čtěte dál a uvidíte, že je to skvělá věc. Je to jeden z nejúčinějších způsobů detoxikace těla přírodní cestou. Určitě stojí za vyzkoušení, protože je naprosto jednoduchý, není nijak finančně náročný a je opravdu úžasný v tom, jaké má pro naše tělo pozitivní účinky.

Jak na to?

Oil pulling v praxi neznamená nic víc, než to, že budete ve svých ústech převalovat olej. Prostě a jednoduše si dáte lžičku oleje do úst a budete jej v puse přemílat, jako když si chcete vypláchnout ústa vodou po čištění zubů. Pokud se na to úplně necítíte, zkuste si dávat ze začátku oleje méně. Až si zvyknete na olejovou chuť, dáte plnou lžičku levou zadní.

Použít můžete jakýkoliv přírodní olej, například panenský olivový olej, sezamový, slunečnicový či kokosový olej, podle toho jaký máte doma. Klasické stolní oleje nejsou pro tuto metodu vhodné. U nás se zdaleka nejvíce osvědčil olej kokosový. Ale to jen proto, že nám nejvíc chutná. Rozdíl v účinnosti jednotlivých olejů není žádný. Hodně veliký výběr přírodních olejů, a to nejen kokosových najdete kromě drogerií také v lékárnách.

Nejvhodnější je provádět Oil pulling hned ráno po probuzení, ještě před snídaní, po dobu 15-20 minut. To je doba, kterou je potřeba dodržet, aby byla metoda účinná. Pokud nesnesete chuť oleje v ústech, zkuste si k němu přidat pár kapek citronu. Proceduru dělejte opravdu důkladně. Prohánějte olej všemi směry i mezi zuby. Je ovšem nesmírně důležité, abyste olej v žádném případě nepolykali. Nejenže vám nebude chutnat, ale dostali byste veškeré škodliviny zpět do těla, a to určitě nechcete. Po vyplivnutí by měl mít olej bílou barvu. To je známka, že jste jej měli v ústech dostatečně dlouho, aby byl účinek co nejlepší.

Proč byste to měli vyzkoušet?

Protože tato olejová terapie má spoustu výhod pro váš život. Budete zdravější a není to finančně nákladné. Olej má tu úžasnou vlastnost, že na sebe natáhne veškeré toxiny a škodliviny z vašeho těla. A stačí vám na to jen trocha času denně. No není to skvělé? Některé účinky této metody pocítíte dříve, jiné později. Chce to určitě vydržet a provádět Oil pulling delší čas. Nejlepší je, zařadit jej mezi své ranní rutiny.

Dále se dočtete 5 největších výhod této olejové terapie.

Máte vlastní zkušenost s olejovou terapií?

Oil pulling jsem vyzkoušela a mohu ho jen doporučit73%
Oil pulling jsem vyzkoušela, ale bez valného účinku10%
Oil pulling jsem ještě nezkusila, ale chystám se na něj12%
Z oleje je mi zle, zkoušet to určitě nebudu4%
Celkem hlasů: 49
Anketa už skončila
« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.