Krásné nohy bez ošklivých bradavic
Foto: Pixabay, pixabay.com

Bradavice se nevyhýbají dospělým ani dětem a dostat je, to je opravdu velice snadné. Přenášejí se pouhým dotykem a mnohdy stačí mít na kůži drobnou oděrku a virus se díky ní snadno dostane do vašeho těla.

Virové onemocnění

Bradavice jsou způsobeny lidskými papilomaviry, které si nosíme všichni v sobě a za normálních okolností nám nezpůsobují žádné potíže. Stačí však mít oslabenou imunitu a tento virus na nás zaútočí. Pokud je to formou bradavic, tak i když jsou bradavice nepříjemné, pořád je to relativně malý problém. Některé druhy papilomavirů jsou totiž odpovědné za velmi nepříjemné a mnohdy velmi nebezpečné nemoci. Například rakovina děložního čípku je způsobena taktéž lidským papilomavirem.

Jak se bradavic nejlépe zbavit

Dopředu říkáme – je to zdlouhavý proces. Bradavice se totiž velice rády vracejí. Ruku v ruce s jejich odstraněním je potřeba co nejvíce posílit imunitu, aby s nimi naše tělo mohlo bojovat co nejlépe.

Zdravý a vyvážený jídelníček je základem dobré imunity. Foto: Freepik

Nejčastější způsob léčby bradavic jsou různé tinktury na potírání postižených míst. Tyto přípravky jsou běžně k dostání v lékárnách i bez lékařského předpisu a zkušený lékárník vám s jejich výběrem jistě rád pomůže.

Další možností boje je návštěva kožního lékaře, který na bradavice nejčastěji volí metodu vypálení tekutým dusíkem. Tento proces je mnohdy dost bolestivý a zejména u malých dětí při velkém počtu bradavic nevím, zda je kvůli prožité bolesti nejvíc vhodný.

My vám proto dnes přinášíme 10 tipů na zcela přírodní a léty vyzkoušenou léčbu bradavic, které s úspěchem používaly už naše babičky.

1.Horká voda s octem

Připravte si 1 šálek opravdu velmi horké vody, do které přimícháte trochu octa. Do takto připravené octové vody namáčejte vatový tampon nebo vatovou tyčinku a přidržte chvíli na bradavici. Tento proces je nutné opakovat několikrát denně až do vymizení bradavice.

2.Jablečný ocet

Jemnější octovou variantou je použití jablečného octa. Jablečný ocet se nemusí smíchávat s vodou, ale může se použít neředěný. Namočte do něj vatový tampon a přiložte jej na postižené místo. Opět je nutné proces opakovat několikrát denně až do vymizení.

3.Cibule

Na bradavici přiložte kolečko cibule a přelepte náplastí tak, aby drželo na místě. Můžete vyzkoušet také obměnu a to tak, že nejprve pokapete bradavici citronovou šťávou nebo na cibuli nasypete sůl. Cibuli mějte na bradavici co nejdéle to půjde, nejlépe přes noc a opakujte cibulové zábaly až do vymizení postiženého místa.

4.Česnek

V boji s bradavicí vám může pomoci také česnek. Kolečko česneku přiložíte na bradavici a opět přelepíte náplastí, aby držel na místě. Je ovšem nutné mít česnek přiložený na bradavici co nejdéle, takže opět nejlépe přes noc.

Další tipy na odstranění bradavic najdete na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.