Foto: archiv společnosti BIOSCOP, www.bioscop.cz

Mistr vyprávění životních příběhů Woody Allen se ve svém novém filmu směje lidské pošetilosti, bezradnosti a spletitosti lidských vztahů. Zásah štěstím je romantické komediální drama, které vypráví o tom, jak důležitou roli hrají v našem životě štěstí a náhoda.

Ve filmu Zásah štěstím se setkáme s pařížany Jeanem (Melvil Poupad) a jeho manželkou Fanny ( Lou de Laâge), okouzlujícím a bohatým párem žijícím v nádherném bytě v krásné pařížské čtvrti.

Mají vše, o čem jiní sní a zdá se, že jsou zamilovaní a šťastní. Jsou finančně zajištění a jejich manželství je podle jejich okolí velmi stabilní a šťastné.

Hlavní postavy filmu Niels Schneider a Lou de Laâge. Foto: archiv společnosti BIOSCOP

Že jejich život není úplně ideální se ukáže, když Fanny potká svého bývalého spolužáka Alaina (Niels Schneider), který je spisovatelem, je věčně bez peněz a žije v malém podkrovním bytečku. S každou jejich další schůzkou si Fanny uvědomuje, že už nechce být jen trofejní manželka, kterou se její manžel chlubí přátelům, ale chce žít život, jaký si kdysi v mládí vysnila. Bohémský a úplně jiný než právě teď žije.

Pokud máte rádi romantiku a životní dramata, určitě si tento film nenechte ujít.

Do našich kin film přinesla společnost AQS, a.s., divize BIOSCOP, www.bioscop.cz .

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.