Foto: Pixabay, pixabay.com

Třešně jsou bez nadsázky zázračné ovoce

Třešně jsou jsou nejen chuťově vyborné, slaďoučké a šťavnaté, ony jsou také výborný antioxidant a chrání naše tělo před škodlivými látkami, které se uvnitř nás tak rády usazují. Třešně obsahují spoustu vody a vlákniny a jsou tedy výrazně močopudné a zlepšují fungování našeho metabolismu. Dokážou na sebe navázat škodlivé toxiny a vypudit je z našeho těla ven.

Třešně mají také protizánětlivé účinky a obsahují celou řadu vitamínů, takže velmi výrazně přispívají k naší imunitě. Dokážou zmírnit svalové křeče, pomáhají při léčbě štítné žlázy, dny a při močových obtížích. A to je jen malý výčet jejich výborných a zdravých vlastností.

Třešně si tedy dopřávejte, co hrdlo a žaludek ráčí. Pokud vás ale nikdy nenapadlo využít i třešňové pecky a stopky a vždy jste je bezmyšlenkovitě vyhodili, vězte, že to byla chyba. Třešně se totiž dají využít beze zbytku úplně celé.

Využití celých třešní

1.Dužiny třešní

Tedy plody jako takové. Buď je sníte čerstvé, uvaříte z nich marmeládu nebo džem, naložíte je na griotku, nebo z nich navaříte a napečete sladké dobroty či vyrobíte dětem zmrzlinu. Hodí se je také zamrazit na pozdější použít. Využití třešní je opravdu veliké.

2.Třešňové pecky

Využijete na výrobu zdravotního polštářku, který oceníte při bolestech svalů, kloubů, břicha, zad, krční páteře nebo při bodnutí hmyzem či jiných otocích. Třešňové pecky jsou v tomto případě ideální, protože velice dobře drží teplotu, které jsou vystaveny. Teplo či chlad, podle toho, co zrovna potřebujete.

3.Třešňové stopky a listy

Využijete na uvaření skvělého čaje, který vám pomůže k odvodnění a při potížích s močovými cestami. Třešňový čaj také zklidní vaše nervy, zmírní kašel a pomůže s detoxikací organismu.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.