děti, rodiče, rodičovství, výchova,
Všichni rodiče chtějí, aby byli jejich děti šťastnéFoto: Freepik, pixabay.com

Nevyžádané rady si k sobě nepouštějte

Znáte takové ty nevyžádané rady babiček, tetiček a kamarádek (dědečkové, strýčkové a kamarádi se většinou drží stranou) o tom, jak nejlépe máme vychovávat své dítě? Sypou se na nás ze všech stran už od prvního okamžiku po příchodu domů z porodnice. Mnohde to v rodinách vypadá tak, že všichni kolem bezpečně vědí, jak bychom měli vychovávat naše děti a nevěří, že to zvládneme sami.

Pokud máte tento pocit také a díky okolí vám hlodají v hlavě nejistoty, můžete se s klidným srdcem přestat bát. Nejistotu si z hlavy vymažte a věřte, že vy dobře víte, co a jak máte ve výchově svých dětí dělat. Samozřejmě, že není na škodu občas se obrátit na zkušenějšího rodiče a požádat o radu, zvlášť pokud jste v oboru rodičovství nováčkem. Nicméně v první řadě dejte na své pocity a na své srdce a dělejte to, o čem si myslíte, že je pro vaše děti nejlepší.

Že je každé dítě jiné a na každé se musí s výchovou trošku jinak je jasné jako facka. Jsou ale věci, které by se měli naučit všechny děti, jinak to budou mít v životě zbytečně těžké, a to jako rodiče určitě nechcete. Od zkušených a životem ošlehaných rodičů jsme posbíraly cenné rady, co všechno by si děti měli do svého života nést.

Přečtěte si rady zkušených rodičů, co všechno byste měli předat svým dětem do jejich úspěšného budoucího života a co se jim ve výchově osvědčilo.

děti, rodiče, sourozenci, soupeření, výchova, příklad, mít rád
Vyzrajte na sourozenecké soupeření! 8 tipů jak zařídit, by se vaše děti měli rádi

1.Naučte je zodpovědnosti a povinnostem

Může to vypadat, že hned na začátku na vás jdeme zhurta, ale být odpovědní se musí učit už malé děti. S odpovědností se nikdo nenarodí a všichni jsme se ji museli naučit, odkoukat od svého okolí. Naučte děti, že musejí být zodpovědní za své věci a za své záležitosti. Začněte už v brzkém věku hračkami. Vysvětlete jim, že když nějakou hračku ztratí nebo rozbijí, přijdou o ni a náhrada nebude. Naučte je hlídat si svoje věci a starat se o ně, bude se jim to v budoucnu hodit.

Důležité také je naučit děti, že kromě zábavy existují i povinnosti. Čím dřív tuto skutečnost zjistí, tím lépe pro ně. Naučte je doma pomáhat, už ve škole jim to přijde vhod.

Co dalšího by děti měli znáte se dočtete na další stránce.

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.