děti, láska, sebevědomí, rodiče, rodina, výchova
Štastné a zdravé děti jsou naše výhra v loteriiFoto: Pixabay, pixabay.com

Pro většinu z nás rodičů neexistuje nic důležitějšího, něž naše děti. Jsou celý náš svět, celý náš vesmír. Udělali bychom pro ně vše. Oni to z nás vycítí, ale není na škodu jim to i říkat. Kdo by rád neslyšel, že je pro někoho důležitý?

5 vět, které bychom svým dětem měli říkat každý den:

1. Mám tě ráda, mám tě rád

Říkejte to svým dětem tak často, jak je to jen možné. Všichni potřebují vědět, že jsou milovaní a děti obzvlášť. Ukažte jim, že je máte rádi za každých okolností.

2. Mám radost, když …

Chvalte je, když spolu sourozenci dobře vychází. Když namalují hezký obrázek, když se jim něco podaří. Chvalte je, když splní úkol, který jste jim dali, chvalte je, když se jim daří ve škole. Chvalte je, když napraví svoji chybu. Vaše chvála v dětech podpoří pocit, že dělat dobro je důležité. A to je v dnešním světě nesmírně důležité, protože jen dobro vyvolává další dobro.

3. Jsem šťastná/šťastný, že tě mám

Pokaždé, když tuto větu uslyší, budou se cítit výjimeční. Budou vědět, že na tomto světě mají své jedinečné místo. Už jste slyšeli myšlenku, že děti si své rodiče vybírají? Dejte jim vědět, že právě u vás jsou správně.

děti, růst, bolest, růstové bolesti
Že děti rostou jako z vody je jasná věc. Někdy je to ale pěkně bolí!

4. Jsem na tebe pyšná/pyšný

Děti potřebují slyšet, že dělají věci dobře, obzvláště, když jsou obtížné. Když vyřeší těžký úkol, když napraví svoji chybu. Buďte na ně pyšní.

5. Věřím ti, že to dokážeš

Podporujte své děti ve všem, co dělají. Samozřejmě v tom správném. Nechejte je najít jejich vlastní cestu v řešení problémů, vlastní cestu životem. Stůjte při nich, podporujte je a věřte, že dokážou všechno, co si zamanou.

Všechno, co do svých dětí vložíte se vám jednou vrátí. Já vím, že někdy se životy zašmodrchají víc, než bychom chtěli a víc, než si myslíme, že uneseme, ale musíme věřit, že ty naše děti, ať už budou kdekoliv, si na naše slova vzpomenou 🙂

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.