Zahoďte negaci a buďte šťastní
Foto: Freepik, freepik.com

Až ti bude nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ ….. John Lennon

Tento citát od geniálního hudebníka Johna Lennona v sobě nese jednoduchou, ale velmi hlubokou pravdu. Protože ať je vám v životě sebevíc hrozně a nedaří se vám, jednou se to obrátí k lepšímu. Musí. Život totiž běží v sinusoidě, jednou jste dole a jednou nahoře.

Jing a Jang. Uvědomit si tento životní cyklus, je základní cesta k úspěšnému překonání pesimismu a negace. Musíte tedy nejprve obrátit k lepšímu svoji mysl a pokud se vám tento nelehký úkol podaří, vyhráli jste sami nad sebou. A to přece stojí za to.

Proč máte začít u sebe, když se vám nedaří vlivem vnějších okolností?

Protože proč ještě ke všemu špatnému, co se vám děje, přidávat negativní mysl? Vždyť se tak stavíte do pozice, že jste sami proti sobě. A kdo jiný než vy sami, byste se měli podporovat? Navíc, když začnete myslet pozitivně, kolem vás se začnou dít pozitivní věci a váš život se začne obracet k lepšímu.

Je to zákon akce a reakce. Když budete vyzařovat pozitivní postoj, budou se k vám připojovat pouze pozitivní lidé. Když se na okolí budete usmívat, bude se okolní svět usmívat na vás.

Najděte v sobě optimismus
„Až ti bude nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“ ….. John Lennon. Foto: Pixabay

Na pozitivním myšlení je potřeba pracovat a pro někoho, kdo je zarytým pesimistou to může být práce opravdu těžká a každodenní. Věřte mi. Vím přesně o čem mluvím. Práce, která začíná ráno a končí až před spaním. Určitě ale stojí za to. Musíte být ale přesvědčení o tom, že svoje myšlení opravdu chcete změnit, protože jinak se vám nikdy nepodaří dotáhnout svůj přerod v optimistu až do konce.

Jak změnit své černé myšlení na to barevnější se dočtete na další stránce …

« PŘEDCHOZÍ

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.