domov, doma, pořádek, nepořádek, uklizeno, úklid, pravidla
Stačí pár denních rutinních úkolů a váš domov bude jako ze škatulkyFoto: Pixabay, pixabay.com

4. Večerní rutina v koupelně

Všichni víme, jak je v koupelně fajn a příjemně. Ale chce to, mít tam pěkně pořádek a čisto. Jak často uklízet komplet celou koupelnu, to víte jistě sami. Co vás ale trkne v koupelně hned na první pohled? Umyvadlo. A proto se vyplatí udržovat ho čisté každý den. Naučte se po večerní očistě těla udělat pár pohybů navíc a očistěte umyvadlo a vodovodní baterii. Vlhčené ubrousky jsou v tomto případě skvělým pomocníkem. Pár rychlých tahů a máte hotovo. Lesk jako blesk

5. Večerní obchůzka bytem

Závěrečný tip je vlastně tipem na procházku před spaním 🙂 Každý den, předtím než jdete spát, obejděte byt a vše co se povaluje tam, kde nemá, ukliďte na své místo. Nejlepší je, když se zúčastní celá rodina. Dejte každému z členů domácnosti jeho úkol a vymezte prostor, který má obejít a máte vše hotovo za chviličku.

Náš tip na závěr:

Větrejte. Pokud to jde, otevřete co možná nejčastěji všechny okna, nejlépe do průvanu a dodejte tak vašemu obydlí svěží a voňavý vzduch. Uvidíte, že se budete hned cítit lépe 🙂

Máte i vy nějaké své rychlé tipy na úklid? Co děláte například když se ohlásí nečekaná návštěva? Uklízíte jak zběsilí co se dá nebo jste v klidu? Podělte se s námi o své zkušenosti.

DALŠÍ »

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.