kalhotky, žena, den bez kalhotek, mezinárodní den, svoboda, volnost
Foto: Jan de Ven, jandeven.com

Dnes je 22. června a slaví se Den bez kalhotek.

Kdy a jak přesně vznikl se tak úplně neví. Jedni se přiklánění k verzi, že vznikl v roce 2012 díky skupině lidí na Facebooku, kteří zkrátka a dobře spodní prádlo nemusejí a jiní mají raději verzi druhou, kdy Den bez kalhotek vznikl už někdy v 18. století. Tehdy se nošení kalhotek mezi ženami rozšiřovalo a Den bez kalhotek měl ukázat, jak to bylo dříve. Ať tak či onak, být někdy naostro je skvělé, co říkáte?

Stejně jako všechno ostatní v životě má své pro a proti také nošení nebo nenošení kalhotek.

Jaká to jsou?

Pro:

Je to velice příjemné a osvobuzující. O tom nemůže být žádných pochyb. Takový lehký návrat ke kořenům, dalo by se říct.

V letních vedrech pak takové větrání přijde opravdu vhod. Nikde vás nic netlačí, neškrtí a předcházíte tak riziku zapaření a následné infekce. Pokud tedy trpíte na tyto nepříjemné kvasinkové infekce, může být pro vás alespoň občasné odložení kalhotek záchranou. Vím o čem mluvím.

Je to sexy. Pro muže kolem vás (když o tom vědí) a hlavně pro vás samotné. Když totiž dodržíte jistá nepsaná pravidla, jako je delší sukně či šaty, aby jste nemusela být non-stop ve stresu, jestli není někde něco vidět, budete se cítit skvěle a sebevědomě. A to je na ženě nejvíc sexy, co říkáte?

Proti:

Proti chození naostro nahrává fakt, že kalhotky nám tělo zkrátka a dobře chrání. Před nečistotou, před prachem, před nechtěnými pohledy. S kalhotkami pod sukní si nemusíte dávat tak velký pozor při nastupování a vystupování do auta, při chůzi po schodech nebo při jízdě na eskalátorech. Taky se nemusíte obávat sednout si na místech, o kterých nevíte jak čisté jsou a kdo na nich před vámi seděl. Pokud se pohybujete v prašném nebo jakkoliv zdravotně nebezpečném prostředí, na chození naostro byste měla raději zapomenout. Nezapomínejte, že zdraví je na prvním místě.

Pokud chodíte v upnutějších kalhotách, ať v práci nebo jinde, bez kalhotek se také neobejdete. Nechcete přece riskovat odřeniny na těch nejjemnějších místech. O skřípnutí zipem raději ani nemluvím.

Trpíte-li na občasnou inkontinenci nebo jste právě ve fázi onemocnění a trápí vás výtok, jsou pro vás kalhotky také nutností.

foto: Pexels

O tom jestli chodit nebo nechodit bez kalhotek bychom mohly diskutovat dlouho. Je to na každé ženě, zda ano nebo ne. Každá z nás dává přednost něčemu jinému.

Jisté ale je, že odhodit kalhotky alespoň doma je moc fajn.

A pokud se odhodláte jít bez kalhotek i ven, výborně. Dnešek je k tomu jako stvořený. Jít naostro vám zaručuje, že se budete cítit tak příjemně a žensky jako málokdy. Jen si to zkuste a uvidíte.

PS: Kolik si myslíte, že v létě chodí naostro mužů? Já myslím, že dost 🙂

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.